האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

 

 

בר ניווט לשוניות
משתתפים
בשלב זה ניתן לרכוש מנויים בלבד. לרכישת מנוי לחצו כאן

לטופס מילוי פרטים מקוון

 

 

מנצח ג'וליאנו קרלה  

במאי                  

דניאל אבאדו

 
מעצב תפאורה גרציאנו גרגורי  
מעצבת תלבושות קרלה טטי  
מעצב תאורה אלסנדרו קרלטי  
     
סולנים:    
מנריקו לאונרדו קאימי
לאונורה אנסטסיה ברטולי
הרוזן די לונה סבסטיאן קטנה
יונוץ פאסקו
אזוצ'נה ורוניקה סימאוני
שי בלוך
פרנדו לאונרד ברנאד
רואיז אשרי שגב
 
בהשתתפות:
 
ליברית: סלבטורה קמאראנו
   

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

הפקה חדשה בשיתוף האופרה הממלכתית של וינה

 
עלילה

מערכה ראשונה: הדו-קרב

תמונה ראשונה
החיילים ניצבים על המשמר בפקודתו של הרוזן די לונה, המעוניין ללכוד טרובדור הנשמע כשהוא שר סרנדות לגבירה לאונורה. הרוזן מאוהב בלאונורה אך היא אינה משיבה לו אהבה. לבקשת אנשיו מספר להם פרנדו, מפקד חיל המשמר, את הסיפור על גרסיה, אחיו של הרוזן. כשהיה תינוק נתפסה מכשפה צועניה ליד עריסתו של גרסיה. היא גורשה מייד, אך בריאותו של התינוק הייתה לקוייה והכל האמינו כי המכשפה הטילה בו כישוף. המכשפה נתפסה והועלתה על המוקד, אך בתה, אזוצ'נה, נשבעה לנקום את מות אמה: ביום שבו הועלתה האם על המוקד נעלם גרסיה ושרידים שרופים של גוויית תינוק נמצאו בעפר שנותר ממדורת הקבורה של הצוענייה הזקנה. מאוחר יותר מת הרוזן הזקן, ומאז לא שמע איש דבר על אזוצ'נה, אף כי נאמר כי רוחה של אמה משוטטת בשמים בלילה. הסיפור נקטע יל ידי צלצול פעמונים.

תמונה שנייה
לאונורה ואינז, המשרתת אותה, נמצאות בגן. לאונורה מספרת לה כיצד פגשה אביר מסתורי בתחרות והתאהבה בו. בלילות היא שומעת את הטרובדור שר סרנדות מתחת לחלונה. אינז מייעצת לה לשכוח את אהובה, אך לאונורה אומרת כי תעדיף למות מאשר לאבד אותו. בעוד השתיים יוצאות נכנס הרוזן המצהיר על תשוקתו הבוערת ללאונורה. הוא עומד להיכנס לדירתה כשהוא שומע סרנדה ממרחקים: זהו מנריקו הטרובדור, הבא לחזר אחרי אהובתו. לאונורה ממהרת לברך את אהובה לשלום, אך פונה בטעות אל הרוזן ולכן מואשמת על ידי מנריקו בבגידה.

מערכה שנייה: הצוענייה
תמונה ראשונה: מחנה צוענים
אזוצ'נה מספרת למנריקו על מות אמה ועל המאורעות הטרגיים שהתרחשו ליד מדורת הקבורה שלה. מנריקו שואל אותה אם הוא באמת בנה והיא ממהרת להבטיחו כי אכן כך הוא. אז מספר מנריקו על הדו קרב בינו לבין הרוזן וכיצד חס על חיי הרוזן, מפני שהיה בטוח ששמע קול מן השמיים המצווה עליו לעשות כן. רואיז מגיע ומביא פקודות למנריקו להתייצב בראש הכוחות המגינים על מבצר קסטלור. הוא גם נושא את הידיעה כי לאונורה עומדת להצטרף למנזר, בחושבה כי מנריקו מת.

תמונה שנייה
הרוזן מתכנן לחטוף את לאונורה בטרם תידור את נדריה. הוא שר על אהבתו אליה. מקהלת נזירות נשמעת ממרחק עת לאונורה ואינז נכנסות. ממש לפני שהרוזן עומד לתפוס את לאונורה, מתייצב מנריקו ביניהם ואנשיו מקיפים את הרוזן. לאונורה ההמומה רצה אל תוך זרועותיו של מנריקו.

מערכה שלישית: בן הצוענייה
תמונה ראשונה
אנשיו של הרוזן מתכוננים להתקיף את קסטלור. בעוד הרוזן מביע את כאבו על אובדנה של לאונורה, מביא פרנדו את אזוצ'נה שנתפסה כשהיא משוטטת ליד המחנה. היא מנסה להסיח את תשומת הלב ממנה,  אך פרנדו מזהה אותה כצוענייה שהשליכה את אחיו של הרוזן אל הלהבות. היא מעוררת את חמתו של הרוזן עוד יותר כשהיא קוראת למנריקו בנה להצילה, והרוזן דן אותה למוות בשרפה על המוקד.

תמונה שנייה
לאונורה מתכוננת לחתונתה עם מנריקו. רואיז מגיע ובפיו הידיעה על לכידתה של אזוצ'נה בידי הרוזן ועל גזר דין המוות שנפסק לה. מנריקו שומט את ידה של לאונורה ושולף את חרבו, כשהוא מוביל את אנשיו להציל את אזוצ'נה.

מערכה רביעית: ההוצאה להורג
תמונה ראשונה
תוכנית ההצלה של מנריקו נכשלה. אנשיו נסוגו והוא הושלך לצינוק בארמון. לאונורה מגיעה כדי לנסות להצילו. היא עונדת טבעת שרעל טמון בתוכה. תפילת ה"מיזררה" נשמעת מתוך הטירה ומהוות רקע לקינתה קורעת הלב של לאונורה בעוד מנריקו מבכה את העובדה שאינו מסוגל לעזור ללאונורה. הרוזן נכנס ולאונורה מבטיחה להינשא לו אם ישחרר את מנריקו. הרוזן מסכים, אך אינו יודע כי לאונורה מתעתדת לבלוע את הרעל.

תמונה ב': בית כלא
מנריקו ואזוצ'נה ממתינים למותם במגדל בית הכלא. אזוצ'נה רואה חיזיון מבעית של המוות המחכה לה. מנריקו מנסה להרגיע אותה והיא שוקעת בתנומה. לאונורה ממהרת לספר למנריקו על שחרורו. מנריקו, החושד בה כי עשתה עסקה עם הרוזן, מאשים אותה בבגידה. הרעל שאותו בלעה כבר מתחיל להשפיע ולאונורה שוקעת אט אט אל מותה. הרוזן די לונה נכנס ומוצא את לאונורה המתה בזרועות אהובה. הוא מצווה להוציא את מנריקו להורג בלא דיחוי, וקורא לאזוצ'נה לצפות במות בנה. כאשר גזר הדין התבצע, מספרת אזוצ'נה לרוזן שזה עתה הוציא להורג את אחיו, וסוף סוף ננקם דמה של אמה.


 

הרצאות וטוקבקים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
 
הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום. 
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 תאריך

שעה   

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 טוקבקים

 

מיד בתום המופע

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד