האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
משתתפים - אלקו
בשלב זה ניתן לרכוש מנויים בלבד. לרכישת מנוי לחצו כאן

לטופס מילוי פרטים מקוון

 

 

 

 

מנצח אלסנדרו דה מרקי  

במאי                  

חואן אנטון רקי

 
מעצב תפאורה גבריאל מורסקי  
מעצבת תלבושות אולה שבצוב  
מעצבת תאורה קרן גרנק  
     
סולנים:    
אלקו אלכין אזיזוב
יונוץ פאסקו
זמפירה אלה וסילביצקי
שקד סטרול
צועני צעיר ולנטין דיטיוק
צועני זקן ולדימיר בראון
צוענייה רונה שרירא
 
בהשתתפות:
 
ליברית: ולדימיר נמירוביץ'-דנצ'נקו - על פי הפואמה "הצוענים" מאת פושקין
   

השירה ברוסית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 
 
משתתפים - קוולריה רוסטיקנה
בשלב זה ניתן לרכוש מנויים בלבד. לרכישת מנוי לחצו כאן

לטופס מילוי פרטים מקוון

 

 

 

מנצח אלסנדרו דה מרקי  

במאי                  

חואן אנטון רקי

 
מעצב תפאורה גבריאל מורסקי  
מעצבת תלבושות מרס פלומה  
מעצבת תאורה קרן גרנק  
     
סולנים:    
טורידו סרגיי פוליאקוב
הקטור סנדובל
סנטוצה אירה ברטמן
אלפיו אלכין אזיזוב
יונוץ פאסקו
לולה ענת צ'רני
טל ברגמן
מאמא לוצ'יה שי בלוך
 
בהשתתפות:
 
ליברית: ג'ובאני טרג'וני טוצטי וגווידו מנאשי 
   

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

 
עלילה - אלקו

אלקו 

 

צוענים שרים על האושר שבחיי הנדודים שלהם ומקשיבים לסיפורו של צועני זקן על אשתו שזנחה אותו ועזבה עם מאהב צעיר. בעוד שאשתו של הצועני הזקן נעלמה עם אהובה הצעיר, בתו זמפירה החליטה להישאר עם הצועים. זמפירה חיה עם אלקו, גבר זר שעזב את ביתו העירוני והצטרף לצוענים כשהוא נמשך לאורח חייהם החופשי. אלקו אינו מבין מדוע הצועני הזקן לא העניש את אשתו הבוגדת אבל זמפירה, המסכימה עם דעתה של אמה על אהבה חופשית, טוענת כי אף אדם לא רשאי שתהיה לו חזקה על אדם אחר. מהר מאוד מתברר כי לזמפירה די נמאס מטבעו הרכושני של אלקו ובדיוק כמו האימא שלה גם היא החלה יחסים עם מאהב צועני צעיר. בלילה זמפירה מנשקת את אהובה הצעיר ומרדימה בשיר ערש את תינוקה. השיר שהיא שרה מספר על גבר זקן שאינו מאפשר לאשתו שום עצמאות. אלקו, אשר הקשיב לשירה של זמפירה, אינו מבין כיצד יחסיו עם האישה הצוענייה בה היה מאוהב עד מעל לראש הידרדרו, וגם מרגיש כי חיי הצוענים נמאסו עליו. הצועני הצעיר שר סרנדה לזמפירה והם מבלים את הלילה יחדיו. עם שחר אלקו תופס אותם ובפרץ קנאה הורג את הצועני הצעיר ולאחר מכן את זמפירה. הצוענים מתפללים על זוג האוהבים שנרצחו ומחליטים לגרש את אלקו מקהילתם.

עלילה - קוולריה רוסטיקנה

קוולריה רוסטיקנה

 

המקום: כפר בסיציליה הזמן: חג הפסחא
לפני עלות המסך אנו שומעים את הטנור שר סיציליאנה לאהובתו. פעמוני הכנסיות בכיכר הכפר מבשרים את תחילת תפילות החג. לוצ'יה, אמו של טורידו העושה את דרכה לכנסייה, פוגשת את סנטוצה וזו מדברת על טורידו. הוא היה מאורס ללולה אבל בעת ששרת בצבא, היא נישאה לאלפיו העגלון. כשהוא חזר, טורידו חיזר אחר סנטוצה ומאז השניים גרים יחיד, אלא שלדברי סנטוצה הוא מתראה לאחרונה בחשאי עם אהובתו משכבר. מאמא לוצ'יה מקשיבה, מוטרדת מהתנהגות בנה ונכנסת לכנסייה.

טורידו מגיע אף הוא, חולף על פניה של סנטוצה ומתעלם ממנה. היא עוצרת אותו אך הוא ממשיך בדרכו. למקום מגיעה גם לולה וטורידו פונה בעקבותיה לכנסייה. סנטוצה עומדת על כך שידבר איתה, מתחננת שישוב אליה אבל הוא אינו מוכן להקשיב לדבריה. יצר הנקמה מכתיב לסנטוצה את צעדה הבא והיא מגלה לאלפיו שלולה בוגדת בו עם טורידו. אלפיו הפגוע נשבע שינקום את כבודו המחולל.

בני הכפר יוצאים מן הכנסייה וממלאים את הכיכר הריקה, במצב-רוח של יום חג. טורידו מזמין את כולם לשתייה. היין זורם בשפע ואלפיו מצטרף לחבורה. כשטורידו מושיט לו כוס, מסלק אלפיו את ידו של זה ושופך את היין. טורידו הפגוע מזמין את אלפיו לדו קרב של סכינים, במחווה הסיציליאנית של נשיכה באוזן. אלפיו יוצא. טורידו נפרד מאמו ומבקש ממנה לדאוג לסנטוצה אם לא ישוב מן הדו קרב. לוצ'יה מזועזעת. כעבור זמן לא רב נשמעת ממרחק הקריאה המבשרת את מותו של טורידו בדו קרב.

 

 

הרצאות וטוקבקים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
 
הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום. 
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 תאריך

שעה   

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 טוקבקים

מיד בתום המופע

.
סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד