האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
משתתפים
בשלב זה ניתן לרכוש מנויים בלבד. לרכישת מנוי לחצו כאן

לטופס מילוי פרטים מקוון

 

 

 

 

מנצח דן אטינגר  

במאי ומעצב

סטפנו פודה

 
     
סולנים:    
הופמן ברנרד ריכטר
צ'ארלס וורקמן
ניקלאוס (המוזה) ענת צ'רני
שי בלוך

לינדורף / קופליוס /

מיראקל / דפרטוטו

 

ניקולס טסטה

יונוץ פאסקו
אולימפיה הילה פחימה
ורוניקה ברוק
אנטוניה אלה וסילביצקי
אירה ברטמן
ג'ולייטה אלינור זון
שקד סטרול

אנדרס / קושני /

פרנץ / פיטיקינאצ'ו

 

וינסן אורדנאו

 
קרספל ולדימיר בראון  
  נח בריגר  
לותר יאיר פולישוק  
שלמיל עודד רייך  
ספלנצני אנתוני ווב  
נתנאל אשרי שגב  
האם של אנטוניה רונה שרירא  
 
בהשתתפות:
 
ליברית: ז'ול ברבייה
   

השירה בצרפתית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

  7.11.2022 – אירוע פתיחת העונה תרומת שרה ופרופ' מיכאל סלע
עלילה

פרולוג
לותר מכין משקאות לקהל שאמור להגיע למרתף היין שלו ליד בית האופרה במהלך ההפסקה של ההופעה של דון ג'ובני. הופמן מגיע במצב רוח רע בשל המשבר ביחסיו עם סטלה, ששרה בהופעה את התפקיד של דונה אנה. הופמן שר על הגמד הגיבן שעיניו מזכירות לו את סטלה והוא נזכר בזמן בו התאהב בה ובשלוש אהובותיו הנוספות. היועץ לינדורף גילה שאנדרס, המשרת של סטלה, עומד להביא מכתב ממנה להופמן. הוא קונה מאנדרס את המכתב ומגלה כי סטלה הזמינה את הופמן לחדר ההלבשה שלה. המוזה של הופמן עוטה את דמותו של ניקלאוס ומנסה לעודד את הופמן.

מערכה ראשונה
הופמן מתאהב באולימפיה, הבובה המכנית שיצר הממציא ספלנצני. קופליוס מגיע ונותן להופמן משקפיים שבעזרתם הוא יכול לראות את אולימפיה בזוהרה. קופליוס שייצר את עיניה של הבובה דורש עתה מספלנצני את שכרו והממציא משלם לו בצ'ק ללא כיסוי. הופמן רואה באולימפיה נערה יפה בעוד ניקלאוס מנסה להסביר לו כי אולימפיה אינה בשר ודם, אך הופמן רוקד עמה. כאשר הריקוד נסחף למהירות רבה הופמן מועד והמשקפיים נשברות. קופליוס גילה כי הצ'ק שקיבל הוא ללא כיסוי והוא חוזר ובזעמו משמיד את הבובה.

מערכה שנייה
קרספל גוער בבתו אנטוניה שאינה ממלאת אחר הוראותיו כי תפסיק לשיר. שירתה מזכירה לו את אימה הזמרת שמתה ממחלה מסתורית. אנטוניה מבטיחה כי לא תשיר עוד. הופמן סוף סוף מוצא את אנטוניה לאחר שחיפש אחריה זמן רב ויחדיו הם מתכננים לחדש את הרומן שלהם. קרספל חוזר ומתווכח עם הרופא ד"ר מיראקל שהוא בטוח כי הוא אחראי למותה של אשתו. מיראקל בודק את אנטוניה ומכריח אותה לשיר. בייאושה אנטוניה קוראת לאימה ומיראקל מעלה את האם באוב. אנטוניה שרה עצמה למוות.

מערכה שלישית
הופמן נמצא בוונציה שם ג'ולייטה מציגה בפניו את שלמיל, בעל ארמון בו מתנהל נשף מפואר. ניקלאוס מנסה לשכנע את הופמן כי המקום מסוכן עבורו אבל הופמן בטוח כי הוא יכול לעמוד בפני כל סכנה. דפרטוטו משכנע את ג'ולייטה לכבוש עבורו את בבואתו של הופמן והיא נעתרת לבקשתו. היא מפתה את הופמן ומבטיחה לו לעזוב עמו אם ישיג עבורה את המפתח ששלמיל שומר כסמל לכוחו שלו על ג'ולייטה. הופמן דורש את המפתח משלמיל ובמהלך הוויכוח ביניהם הורג אותו רק כדי לגלות כי ג'ולייטה כבר עזבה עם דפרטוטו.

אפילוג
הופמן נפרד משלוש אהבותיו. סטלה החליטה להגיע בעצמה למרתף היין ולאסוף את הופמן אך לינדורף מאמין כי הוא יוכל עתה לכבוש אותה. המוזה מצדיק את קיומו של הופמן אך ורק כאמן שיוצר את עבודתו.

.
הרצאות וטוקבקים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
 
הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום. 
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 תאריך

שעה   

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 טוקבקים

מיד בתום המופע

. .
סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד