האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

 

בשלב זה רכישת כרטיסים היא במסגרת מנוי בלבד, רכישת כרטיסים פרטניים תתאפשר החל מחודש אוקטובר. לרכישת מנוי לחצו כאן

בר ניווט לשוניות
משתתפים

מנצח

איתן שמייסר
במאי עידו ריקלין
מעצב תפאורה רוני תורן
מעצב תלבושות אורן דר
מעצב תאורה אבי יונה בואנו (במבי)
מעצב תנועה יפתח מזרחי
   
בין הסולנים:  
אלצ'ינה יעל לויטה
מורגנה הילה פחימה
ברדמנטה ענת צ'רני
מליסו עודד רייך
אורונטה איתן דרורי
 
בהשתתפות:
תזמורת בארוקדה - קולקטיב הבארוק הישראלי

 

ליברית: על פי אורלנדו הזועם מאת לודוביקו אריוסטו

 

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

משך המופע: כשעתיים וחצי כולל הפסקה אחת

עלילה

מערכה ראשונה
ברדמנטה מחפשת אחר ארוסה רוג'רו שנעלם בממלכתה של אלצ'ינה, מכשפה בעלת כוחות על המכשפת את אהוביה והופכת אותם ליצורי טבע משוללי צלם אנוש. מורגנה, אחותה הצעירה של אלצ'ינה, פוגשת את ברדמנטה, המגיעה למקום כשהיא מחופשת לאחיה התאום ריקיארדו, ומתאהבת בו (בה) בן רגע.
רוג'רו כבר מאוהב באלצ'ינה בכל מאודו. הוא שכח את כל מה שקרה לו לפני הגיעו לממלכתה, ועתה עליו להוביל את ברדמנטה המחופשת ברחבי האי ולהראות לה את כל המקומות בהם אלצ'ינה ורוג'רו התאהבו. אוברטו הצעיר מגיע לממלכת אלצ'ינה שם הוא מחפש אחר אביו אסטולפו. ברדמנטה חוקרת את רוג'רו על אלצ'ינה אך רוג'רו כלל לא מתכוון להיפרד מאהובתו החדשה. ברדמנטה אינה יודעת איך להתמודד עם אהבתה של מורגנה מחד ועם זעם הקנאה של אורונטה, אהובה של מורגנה, מאידך. אורונטה גורם לרוג'רו להאמין כי אלצ'ינה זנחה אותו לטובת ריקיארדו (ברדמנטה). רוג'רו שמרגיש נבגד מתעמת עם אלצ'ינה ומוכן להרוג את ריקיארדו. מורגנה מזהירה את ריקיארדו מזעמו של רוג'רו ומתוודה בפניו כי היא אוהבת אותו. ברדמנטה מנצלת את המצב החדש ונותנת למורגנה להאמין כי ריקיארדו אכן מחזיר לה אהבה.

מערכה שנייה
רוג'רו מפחד שאלצ'ינה מתכננת לנתק את הקשר אתו, אך ברדמנטה, עדיין בתחפושתה כריקיארדו, מצליחה לגרום לרוג'רו להבין את כוחה האדיר של אלצ'ינה השולטת בו. רוג'רו מחליט להמשיך להעמיד פנים כי הוא מאוהב באלצ'ינה , לומר לה כי הוא יוצא לצייד ולברוח. אבל כאשר ברדמנטה מסירה את תחפושתה ומגלה לרוג'רו את זהותה האמיתית ושהיא ארוסתו, רוג'רו מאמין כי מדובר בסך הכל בעוד אחד מהכשפים של אלצ'ינה ודוחה אותה מעליו.
מורגנה משכנעת את אלצ'ינה לא לכשף את ריקיארדו כיוון שהיא מאמינה שהוא מאוהב רק בה, במורגנה. אלצ'ינה מאפשרת לרוג'רו לצאת לצייד והוא נשבע בפניה שהוא אכן נאמן, אך הוא מתכוון שהוא נאמן לברדמנטה. אלצ'ינה גם מבטיחה לאוברטו כי הוא בקרוב ימצא את אביו. אורונטה מגיע ומגלה לאלצ'ינה שרוג'רו מתכנן לברוח. ליבה של אלצ'ינה נשבר.
מורגנה מסרבת להודות שגם היא נבגדת עתה כשהיא מגלה שבעצם אישה היא זאת שרימתה אותה. רוג'רו נפרד לשלום מממלכתה של אלצ'ינה בעוד אלצ'ינה מנסה לקרוא לעזרה לרוחות המשרתות אתה בכדי למנוע את מנוסתו של אהובה. אבל כוחות הכישוף שלה פגו.

מערכה שלישית
מורגנה מנסה לזכות מחדש באהבתו של אורונטה המנסה להתנגד לה אך בסופו של דבר מודה כי הוא עדיין מאוהב בה. אלצ'ינה קוראת לרוג'רו אליה. היא מאיימת עליו ואז מתחננת בפניו שיישאר אתה אבל הוא נחוש לעזוב עם ברדמנטה. אלצ'ינה מפסידה בקרב שלה עם בני בריתו של רוג'רו. בייאושה היא מנסה לגרום לאוברטו לצאת נגד אביו, אבל אוברטו לא נופל בפח של הכישוף הכוזב של אלצ'ינה. אלצ'ינה מתחננת בפעם האחרונה בפני רוג'רו וברדמנטה שיחוסו עליה, אך אין בהם כל רחמים כלפיה. היא נשארת בודדה בייאושה כשממלכתה נהרסת לנגד עיניה.

הרצאות וסיורים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
  
הרצאה מקדימה

שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.
 
סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה.
לרכישה באתר או בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@israelopera.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 

 תאריך

שעה  

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 סיור לפני מופע 

16:30 / 18:30

 טוקבקים


מיד בתום המופע


 

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד