האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

 

בשלב זה רכישת כרטיסים היא במסגרת מנוי בלבד, רכישת כרטיסים פרטניים תתאפשר החל מחודש אוקטובר. לרכישת מנוי לחצו כאן

בר ניווט לשוניות
משתתפים
 
 
ליברית: רוג'רו לאונקוולו
   

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

הפקה חדשה של האופרה הישראלית 


תודה לסנו - משפחת דיני ואלכס לנדסברג על הסיוע בהפקת האופרה ״פליאצ׳י״


עלילה

פרולוג

טוניו מספר לקהל שמחבר האופרה ניסה לחדש את מנהגי הקומדיה דל'ארטה הישנים, בהבדל אחד, והוא שהם אינם מנסים להסתיר את העובדה כי השחקנים הם בני אדם, בשר ודם, והאופרה מנסה להביא לבמה "חתיכת חיים".

 

מערכה ראשונה

קהל גדול של אזרחים מקבל בשמחה להקת שחקנים נודדת המגיעה לעיר. קניו, ראש להקת השחקנים מזמין את כולם להגיע להצגה בערב שתתחיל בשעה 11. קניו ובפה יוצאים אל הפונדק המקומי לשתות ומשאירים את נדה, אשתו של קניו, לבדה עם טוניו. נדה שרה על קנאתו הגדולה של בעלה, וחולמת להשתחרר ממנו. לפני שהיא מסיימת לשיר היא מבחינה בטוניו שמקשיב לה, ומנצל את ההזדמנות להתוודות בפניה על אהבתו אליה, אך היא צוחקת בפניו. הוא מנסה לנשק אותה והיא דוחה אותו.

טוניו זועם על כך ומבקש לנקום בה. סילביו, מאהבה של נדה בן המקום, נכנס. השניים מתכננים להימלט לאחר המופע באותו לילה. טוניו ששומע את תוכניתם מוצא הזדמנות לנקמה והוא יוצא לקרוא לקניו. קניו מגיע למקום, מתנפל על אשתו ותובע ממנה לגלות את שם מאהבה. בפה מפריד בין הניצים ומזכיר לקניו כי ההצגה עומדת להתחיל. קניו נותר לבדו ומקונן על חייו הקשים של הליצן אשר צריך להסתיר את כאבו מתחת לאיפור.

מערכה שנייה

הקהל מתאסף, וההצגה מתחילה. ארלקינו (בפה) שר סרנדה לקולומבינה (נדה), בעוד שקניו המשחק את פליאצ'ו, בעלה של קולומבינה, אמור לשוב רק מאוחר בלילה. טדאו (טוניו) נכנס כשהוא נושא סלים עם מצרכים לארוחת הערב, ומצהיר על אהבתו לקולומבינה הדוחה אותו. כשארלקינו מגיע הוא מסלק את טדאו ושני האוהבים יושבים לאכול. פליאצ'ו שמגיע לפני הזמן שומע את דברי הפרידה בין ארלקינו לקולומבינה. בדבריה של נדה השחקנית שומע קניו את הדברים שהיא אכן אמרה לסילביו. הוא אינו מסוגל להישאר בתפקיד יותר, ותוך כדי ההצגה הוא תובע מנדה שוב לגלות את שם מאהבה. היא מאלתרת ומנסה להמשיך בהצגה אבל קניו מכריז שהוא אינו פליאצ'ו יותר. כשהיא ממשיכה בסירובה לגלות את שם המאהב, קניו הזועם מרוב קנאה דוקר אותה. כשסילביו רץ מקהל הצופים הוא דוקר גם אותו.

La commedia e finita

הרצאות וסיורים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
  
הרצאה מקדימה

שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.
 
סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה.
לרכישה באתר או בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@israelopera.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 

 תאריך

שעה  

 לקראת בכורה

11:00

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 סיור לפני מופע 

18:30

 טוקבקים

28 בפברואר, 1, 3, 5 במרס

מיד בתום המופע


 

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד