האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

 

בשלב זה רכישת כרטיסים היא במסגרת מנוי בלבד, רכישת כרטיסים פרטניים תתאפשר החל מחודש אוקטובר. לרכישת מנוי לחצו כאן

בר ניווט לשוניות
משתתפים


 
בהשתתפות:
 
ליברית: פרנצ'סקו מריה פיאווה לפי רומן מאת אלכסנדר דומא הבן
 

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

הפקה חדשה של האופרה הישראלית

עלילה

מערכה ראשונה

ביתה של ויולטה

מסיבה רבת משתתפים מתקיימת בביתה של ויולטה ולרי, אחת "הנשים השמורות" היפות ביותר בפריס. גסטון מגיע בחברת ידידו אלפרדו ז'רמון והוא מספר לוויולטה כי אלפרדו מעריץ אותה בסתר זה זמן רב ובעת מחלתה בא מדי יום לביתה כדי לדרוש בשלומה. ברון דופול, אחד מהמאהבים של ויולטה, זועם בשומעו את הדברים וכאשר גסטון מזמינו להרים את כוסו ולשאת ברכה, הוא מסרב. אלפרדו לעומתו נענה להזמנה ושר שיר יין המהלל את היופי והאהבה. מאוחר יותר עת כל האורחים עוברים לחדר אחר, ויולטה משתעלת וכמעט ומאבדת את הכרתה לרגע קט. אלפרדו אינו מצטרף לחוגגים ומתוודה בפני ויולטה שהוא כבר מאוהב בה מזה למעלה משנה. ויולטה מוכנה להציע לו אך ורק ידידות בתמורה לאהבתו והיא מעניקה לו פרח בבקשה כי ישוב לבקרה עת הפרח יבול. אלפרדו מקבל את ההצעה בשמחה. כאשר כל האורחים עוזבים אף הם, מהרהרת ויולטה באהבתו המוצעת של אלפרדו אבל לבסוף מחליטה להישאר נאמנה לאופייה האמיתי ומכריזה כי היא חייבת להישאר תמיד חופשייה בכדי לבלות ללא כל הגבלה.

 

מערכה שנייה

תמונה ראשונה - ביתם של ויולטה ואלפרדו בכפר

ויולטה ויתרה על חיי ההוללות והנוחות בפריס ועברה לגור עם אלפרדו בכפר. אנינה, בת הלוויה של ויולטה, מספרת לאלפרדו כי גבירתה שלחה אותה לפריס בכדי לארגן את מכירת רכושה של ויולטה הזקוקה לכסף בדחיפות בכדי לכסות את חובותיה הגדולים כתוצאה מהמגורים בכפר. אלפרדו מבין עתה את הקורבן הכספי העצום שוויולטה נאלצה להקריב בכדי לחיות עמו והוא עוזב לפריס בכדי להשיג כסף. ויולטה שבה ולפתע מגיע אורח בלתי צפוי, ג'ורג'יו ז'רמון, אביב של אלפרדו, ומוכיח את ויולטה על כך שאלפרדו הורס עצמו כאשר הוא מנסה להישאר עמה כפילגשו. כאשר ז'רמון מעיר על בית הכפר המרווח, ויולטה מראה לו את המכתבים שהכינה המצביעים על מכירת כל רכושה. ז'רמון מבקש מוויולטה כי תעזוב את אלפרדו לנצח בהסבירו כי הקשר ביניהם מסכן את נישואיה הקרבים של אחותו הצעירה של אלפרדו. לבסוף מתרצה ויולטה ונכנעת לעקשנותו של ז'רמון ומסכימה לעזוב את אהובה. היא מכינה מכתב פרידה ברגע בו אלפרדו שב בדיוק כאשר ז'רמון מסתתר בגן. אלפרדו, אשר אינו מודע לכך כי אביו כבר הגיע, מספר לוויולטה כי קיבל מכתב נוקב מאביו אבל מוסיף כי הוא משוכנע שאביו יאהב את ויולטה ברגע בו יראה אותה. ויולטה עוזבת באומרה כי אינה רוצה להיות נוכחת בפגישה בין אלפרדו לאביו, וכעבור דקות ספורות מגיע שליח המביא לאלפרדו את מכתב הפרידה של ויולטה. אלפרדו המיואש ממאן להתנחם גם כאשר אביו נכנס ומנסה לשכנעו לשוב לחיק משפחתו. אלפרדו מבחין בהזמנה לנשף שפלורה שלחה לוויולטה ומחליט לשוב לפריס ולמצוא את ויולטה.

 

תמונה שנייה - ביתה של פלורה

אלפרדו מגיע לביתה של פלורה עת האורחים בנשף מתחילים להמר. ויולטה מגיעה אף היא בלוויית הברון דופול. אלפרדו מרוויח כסף רב ליד שולחן ההימורים ומסביר כי הפיצוי על חוסר הצלחתו באהבה הוא בהצלחה הרבה בקלפים. הברון כועס על אלפרדו ומזמינו למשחק קלפים. אלפרדו נענה וממשיך להרוויח סכומי כסף גדולים. כאשר האורחים עוברים לחדר האוכל נשארת ויולטה ומתחננת בפני אלפרדו שיעזוב לפני שהברון יזמינו לדו קרב. אלפרדו מוכן לעזוב אך ורק בחברתה של ויולטה. כיוון שוויולטה אינה מוכנה לגלות לאלפרדו את הסיבה האמיתית בגללה עזבה אותו, היא אומרת לו כי היא מאוהבת בברון. אלפרדו, בטירוף של קנאה, קורא לכל האורחים לשוב לחדר ומכריז כי מבלי שידע על כך הוא חי עם ויולטה ובזבז ללא הרף את כספה שלה. בכעסו הוא מטיח כסף לרגליה ודורש מכולם שיהיו עדים כי החזיר את חובו. ז'רמון נכנס בזמן להיות נוכח בהתנהגותו המבישה של בנו והכול מגנים את אלפרדו. אלפרדו עצמו מבין לרגע את תוצאות קנאותו המופרזת אך אינו מסוגל לעשות דבר. הברון מזמינו לדו קרב.

 

מערכה שלישית

ביתה של ויולטה

מחלתה של ויולטה הביאה אותה לסף המוות. הרופא גרנוויל מבקר אותה בביתה ואומר לאנינה כי נותרו לוויולטה שעות ספורות בלבד לחיות. ויולטה קוראת מכתב שקיבלה מז'רמון בו הוא מספר כי אלפרדו נסע לחו"ל לאחר שפצע את הברון בדו קרב. לאחר שנודע לאלפרדו על הקורבן הגדול של ויולטה הוא מיהר לחזור לפריס והוא עתה בדרך אליה, לבקש את סליחתה. אלפרדו שב והשניים מאוחדים לבסוף, אבל זה מאוחר מדי. גם ז'רמון מגיע אבל ויולטה, שלרגע קט מתעודדת מנוכחותו של אלפרדו, מתמוטטת ומתה.

הרצאות וסיורים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
  
הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.
 
סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה.
לרכישה באתר או בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@israelopera.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 

 תאריך

שעה  

 לקראת בכורה


11:00

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 סיור לפני מופע 


18:30

 טוקבקים

31 בינואר, 1, 7, 5 בפברואר

מיד בתום המופע


 

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד