האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  האופרה הישראלית

  עונת 2021

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  עונת 2021

  ההצגה חייבת להימשך - המשפט הזה שהפך כבר מזמן לחלק מהאתוס של אמנויות הבמה, עומד מאחורי התכנית המיוחדת שהכנו במיוחד עבורכם.

   

  העונה תכלול חמש הפקות חדשות שתוכננו במיוחד כדי לתת מענה אמנותי להנחיות משרד הבריאות ובהתאם לניסיון שנצבר בעולם בחודשים האחרונים: מופעים והפקות אופרות קצרות או מקוצרות שיתקיימו ללא הפסקה, ובהגבלה של כמות המשתתפים על הבמה.

  בשלב הראשון, נחזור לבמה עם שני מופעים שכולם אוהבים:

  • הסופרניות – סולניות האופרה ותזמורת האופרה במסע בין להיטי האופרה הגדולים לבין מחזות זמר אהובים בהשתתפות: הילה בג'יו, טל ברגמן, ורוניקה ברוק, אירה ברטמן, אלה וסילביצקי, יעל לויטה, שקד סטרול, טלי קצף, זמר אורח - עודד רייך. בניצוחו של דוד זבה.
  • שיר עברי – סולניות האופרה הישראלית טל גנור, גוני כנעני, דניאלה סקורקה וענת צ'רני מגישות ביצועים חדשים לקלאסיקה הישראלית - מ"מכורה שלי" ועד "יהיה טוב", בעיבודים שכתב המלחין והמנצח דוד זבה ובליווי תזמורת סימפונט רעננה.

  היו לילות

  טל גנור, ענת צ'רני, דניאלה סקרוקה וגוני כנעני, בליווי דוד זבה.

   

  לאחר מכן, נקים עבורכם "אולם מופעים" על במת האופרה עצמה. על הבמה גדולת המימדים שלנו יישבו כ-200 איש, תוך שמירה על ריחוק חברתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שיוכלו ליהנות משתי הפקות שיעניקו חוויית צפייה מיוחדת במינה:

  • שיקוי האהבה – האופרה האהובה של דוניצטי בגרסה חדשה בבימויו של עידו ריקלין ובניצוחו של איתן שמייסר. ריקלין לוקח את הצופים אל אחורי הקלעים של עולם האופרה: אדינה היא זמרת סופרן נערצת, נמורינו הוא זמר טנור מתחיל, ביישן וחסר-מזל, והעלילה כולה מתרחשת בזמן ההכנות שבין הופעה להופעה. הקהל יזכה בהפקה להצצה כפולה אל אחורי הקלעים של האופרה - גם כשיעלה לראשונה לשבת על הבמה וגם כשיצפה בעלילה המתרחשת כולה מאחורי הקלעים של בית האופרה. בתפקידים הראשיים יופיעו: הילה בג'יו, עודד רייך וזמר הטנור האמריקאי אנתוני ווב. מעצב תלבושות: אורן דר; מעצבת תאורה: עדי שימרוני; מעצב תנועה: יפתח מזרחי.
  • המדיום – אחת האופרות החשובות שנכתבו במאה ה-20 מאת המלחין האיטלקי ג'אן קרלו מנוטי, תועלה לראשונה על במת האופרה הישראלית בבימויה של שירית לי וייס ובניהולה המוסיקלי של יעל קרת. יצירה פסיכולוגית נוקבת שבמרכזה אישה המתפרנסת מעריכת סיאנסים מדומים ומתגוררת עם בתה שמאוהבת בנער אילם. בתפקידים הראשיים תופענה שי בלוך וטל גנור. מעצבת תפאורה ותלבושות: מאיה מידר מורן; מעצב תאורה: אייל לוי שרון.

   שיקוי האהבה 20-21

   הילה בג'יו בשיקוי האהבה | צילום: יוסי צבקר

   

  בהמשך העונה, כאשר על פי הנחיות משרד הבריאות ניתן יהיה להגדיל את מספר הצופים תוך שמירה על מרחק בין היושבים באולם, נעלה שלוש הפקות חדשות באולם:

  • רומיאו ויוליה – האופרה של בליני (I Capuleti ed i Montecchi) תועלה בהפקה בבימויו של חנן שניר ובניצוחו של יובל צורן. שניר, מבכירי הבמאים בישראל, ביים לפני 35 שנה את ההפקה הראשונה של האופרה הישראלית, דידו ואניאס, ומאוחר יותר את בטבעת החנק של בריטן. הוא חוזר אל האופרה הישראלית עם פרשנות מרתקת לסיפור השייקספירי הנודע. בתפקידים הראשיים תופענה אלה וסילביצקי וטל ברגמן. מעצב תפאורה: רוני תורן; מעצבת תלבושות: פולינה אדמוב; מעצבת תאורה: פליס רוס.
  • האיטלקייה באלג'יר – המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, דן אטינגר, יגיע במיוחד לישראל כדי להוביל את הקומדיה המשעשעת של רוסיני ביחד עם הבמאי עידו ריקלין. במת האופרה הישראלית תהפוך בהפקה זו לחוף ים שטוף שמש שבו מתרחשים תעלולי האוהבים של רוסיני. בתפקיד הראשי תופיע רחל פרנקל, ששבה לאחרונה לישראל לאחר תקופה ארוכה בה הופיעה בבית האופרה של וינה. מעצבת תפאורה: נטע הקר; מעצב תלבושות: אורן דר; מעצב תאורה: אבי יונה (במבי) בואנו.
  • אמהות – אופרה חדשה פרי עטו של דוד זבה, זוכה פרס רוזנבלום לשנת 2020, המספרת את סיפורי ספר בראשית מנקודת ראותן של הנשים. אל ארבע האמהות יצטרפו הגר, בלהה, זלפה, אשת לוט ואשת פוטיפר, שיגלו לקהל את הסיפורים המסתתרים מאחורי הסיפורים המוכרים לכל. את ההפקה תביים שירית לי וייס והיא תועלה בשיתוף תיאטרון גשר. מעצב תפאורה: מיכאל קרמנקו; מעצבת תלבושות: מאיה מידר מורן; מעצב תאורה: נדב ברנע.

  אנו שמים כמטרה עליונה להבטיח הגנה מרבית הן על בריאותכם כצופים והן על בריאות הזמרים והנגנים. עם קבלת אישור הממשלה נפרסם את מועדי ההופעות של כל אחת מההפקות המתוכננות. מנויים אשר לא ניצלו את כרטיסי המנוי להפקות שבוטלו בזמן הקורונה, יוכלו להחליף את הכרטיסים להפקות.


  במהלך החודשים האחרונים קיבלנו מרבים מכם תגובות מחממות לב. למדנו עד כמה ההופעות בבית האופרה חשובות לכם ועד כמה אתם מעריכים את העשייה האמנותית שלנו. אנו מבקשים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לכם על כל התמיכה והאהבה שאתם מרעיפים עלינו. אנו משתוקקים לשוב ולהיפגש עמכם בבית האופרה.


  אנו שמחים להמשיך ולהיות עמכם בקשר גם באמצעות העשייה הדיגיטלית המגוונת שלנו, תוכלו להמשיך ליהנות ממנה באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלנו.

   

  עבור לתוכן העמוד