בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  האופרה הישראלית

  עונת 2021-2020

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  עונת 2021-2020

  ההצגה חייבת להימשך - המשפט הזה שהפך כבר מזמן לחלק מהאתוס של אמנויות הבמה, עומד מאחורי התכנית המיוחדת שהכנו במיוחד עבורכם לעונת 2020-21.

   

  העונה החדשה תכלול שש הפקות חדשות שתוכננו במיוחד כדי לתת מענה אמנותי להנחיות משרד הבריאות ובהתאם לניסיון שנצבר בעולם בחודשים האחרונים: הפקות אופרות קצרות או מקוצרות שיתקיימו ללא הפסקה, והגבלה של כמות המשתתפים על הבמה.

  לצורך יצירת התכנית החדשה גייסנו כמה מבכירי היוצרים בישראל, וביניהם: חנן שניר, עידו ריקלין, שירית לי וייס, עידו רוזנברג, דוד זבה, רוני תורן, מיכאל קרמנקו ואבי יונה (במבי) בואנו, אשר ייצרו הפקות חדשות בהשתתפות סולנים ישראליים מובילים, וביניהם הילה בג'יו, עודד רייך, אלה וסילביצקי, רחל פרנקל, דניאלה סקורקה, יעל לויטה, טל ברגמן ואחרים. את ההפקות יובילו מנצחים אהובים כדן אטינגר, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, יובל צורן ואיתן שמייסר.

  בשלב הראשון אנו נקים עבורכם "אולם מופעים" על במת האופרה עצמה. על הבמה גדולת המימדים שלנו יישבו כ-200 איש, תוך שמירה על ריחוק חברתי בהתאם להנחיות משרד הבריאות, שיוכלו ליהנות משתי הפקות שיעניקו חוויית צפייה מיוחדת במינה:

  שיקוי האהבה – האופרה האהובה של דוניצטי בגרסה חדשה בבימויו של עידו ריקלין ובניצוחו של איתן שמייסר. ריקלין לוקח את הצופים אל אחורי הקלעים של עולם האופרה: אדינה היא זמרת סופרן נערצת, נמורינו הוא זמר טנור מתחיל, ביישן וחסר-מזל, והעלילה כולה מתרחשת בזמן ההכנות שבין הופעה להופעה. הקהל יזכה בהפקה להצצה כפולה אל אחורי הקלעים של האופרה - גם כשיעלה לראשונה לשבת על הבמה וגם כשיצפה בעלילה המתרחשת כולה מאחורי הקלעים של בית האופרה. בתפקידים הראשיים יופיעו: הילה בג'יו, עודד רייך וזמר הטנור האמריקאי אנתוני ווב.
  מעצב תלבושות: אורן דר; מעצבת תאורה: עדי שימרוני; מעצב תנועה: יפתח מזרחי

  המדיום – אחת האופרות החשובות שנכתבו במאה ה-20 מאת המלחין האיטלקי ג'אן קרלו מנוטי, תועלה לראשונה על במת האופרה הישראלית בבימויה של שירית לי וייס ובניהולה המוסיקלי של יעל קרת. יצירה פסיכולוגית נוקבת שבמרכזה אישה המתפרנסת מעריכת סיאנסים מדומים המתגוררת עם בתה שמאוהבת בנער אילם. בתפקידים הראשיים תופענה שי בלוך וטל גנור.
  מעצבת תפאורה ותלבושות: מאיה מידר מורן; מעצב תאורה: אייל לוי שרון

   שיקוי האהבה 20-21

   הילה בג'יו בשיקוי האהבה | צילום: יוסי צבקר

   

  בהמשך העונה, כאשר על פי הנחיות משרד הבריאות ניתן יהיה להגדיל את מספר הצופים תוך שמירה על מרחק בין היושבים באולם, תעלה האופרה הישראלית ארבע הפקות חדשות:

  רומיאו ויוליה – האופרה של בליני (I Capuleti ed i Montecchi) תועלה בהפקה בבימויו של חנן שניר ובניצוחו של יובל צורן. שניר, מבכירי הבמאים בישראל, ביים לפני 35 שנה את ההפקה הראשונה של האופרה הישראלית - "דידו ואניאס", ומאוחר יותר את "בטבעת החנק" של בריטן. הוא חוזר אל האופרה הישראלית עם פרשנות מרתקת לסיפור השייקספירי הנודע. בתפקידים הראשיים תופענה אלה וסילביצקי וטל ברגמן.
  מעצב תפאורה: רוני תורן; מעצבת תלבושות: פולינה אדמוב; מעצבת תאורה: פליס רוס

  האיטלקיה באלג'יר – המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, דן אטינגר, יגיע במיוחד לישראל כדי להוביל את הקומדיה המשעשעת של רוסיני ביחד עם הבמאי עידו ריקלין. במת האופרה הישראלית תהפוך בהפקה זו לחוף ים שטוף שמש שבו מתרחשים תעלולי האוהבים של רוסיני. בתפקיד הראשי תופיע רחל פרנקל, ששבה לאחרונה לישראל לאחר תקופה ארוכה בה הופיעה בבית האופרה של וינה.
  מעצבת תפאורה: נטע הקר; מעצב תלבושות: אורן דר; מעצב תאורה: אבי יונה (במבי) בואנו

  אמהות – אופרה חדשה פרי עטו של דוד זבה, זוכה פרס רוזנבלום לשנת 2020, המספרת את סיפורי ספר בראשית מנקודת ראותן של הנשים. אל ארבע האמהות יצטרפו הגר, בלהה, זלפה, אשת לוט ואשת פוטיפר, שיגלו לקהל את הסיפורים המסתתרים מאחורי הסיפורים המוכרים לכל. את ההפקה תביים שירית לי וייס והיא תועלה בשיתוף תיאטרון גשר.
  מעצב תפאורה: מיכאל קרמנקו; מעצבת תלבושות: מאיה מידר מורן; מעצב תאורה: נדב ברנע

  חנוך לוין באופרה – חמישה מלחינים ישראליים הלחינו עבור זמרי האופרה הישראלית מערכונים ושירים של חנוך לוין. קטעים מהמחזות האהובים של לוין ("יעקבי וליידנטל", "רווקים ורווקות", "סוחרי הגומי" ועוד) מקבלים תפנית מצחיקה עד דמעות במפגש עם אמנות האופרה. הבמאי עידו רוזנברג יגיש ערב שמחבר בין ההומור האדיר של לוין לבין העין החדה דרכה הוא התבונן בנו. מלחינים: יוסי בן נון, דוד זבה, יונתן כנען, יונתן קרת, רוני רשף
   
  כפי שאתם רואים, הכל מוכן באופרה הישראלית כדי להתחיל את העונה החדשה.
  אחרי שבעה חודשים של ישיבה בבית, אנו, עובדי האופרה משתוקקים לשוב וליצור. הסולנים, נגני התזמורת, מנהלי ההצגה, המלבישות, המאפרות, הפאניות, טכנאי הבמה, התאורה והסאונד – כולם ממתינים לקבל מממשלת ישראל אור ירוק לפתיחת בית האופרה בהתאם למתווה התו הסגול למוסדות תרבות שאישרה הממשלה בתחילת ספטמבר.

  אנו שמים כמטרה עליונה להבטיח הגנה מרבית הן על בריאותכם כצופים והן על בריאות הזמרים והנגנים. עם קבלת אישור הממשלה נפרסם את מועדי ההופעות של כל אחת מההפקות המתוכננות לעונה זו ונתחיל במכירת המנויים.

  מנויים אשר לא ניצלו את כרטיסי המנוי להפקות שבוטלו בזמן הקורונה, יוכלו להחליף את הכרטיסים שברשותם להפקות המתוכננות בעונה זאת.

  במהלך החודשים האחרונים קיבלנו מרבים מכם תגובות מחממות לב. למדנו עד כמה ההופעות בבית האופרה חשובות לכם ועד כמה אתם מעריכים את העשייה האמנותית שלנו. אנו מבקשים לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לכם על כל התמיכה והאהבה שאתם מרעיפים עלינו. אנו משתוקקים לשוב ולהיפגש עמכם בבית האופרה, ומקווים שבקרוב נוכל לשוב ולהגיש לכם יצירה אופראית מרגשת ובלתי נשכחת.

  בינתיים, אנו שמחים להמשיך ולהיות עמכם בקשר באמצעות ההעשיה הדיגיטלית המגוונת שלנו, תוכלו ליהנות ממנה גם באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלנו.

   

  עבור לתוכן העמוד