בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
באופרה הישראלית חשבו על פורמט מיוחד להעלאה של אופרות שיותאמו להנחיות משרד הבריאות בעידן הריחוק החברתי הנדרש כדי לשמור על בריאותינו. הצמצום הנדרש במספר הצופים מעניק הזדמנות מיוחדת לייצר סוג שונה לחלוטין של חווית צפייה. גודלה האדיר של במת האופרה מאפשר להקים עליה אולם תיאטרון המיועד ל-200 צופים (תוך שמירה על מרחק בין כל זוג) שיישבו בצורת ח' מסביב לזירת ההתרחשות המוסיקלית והתיאטרונית. בדרך זאת נוצרת חווית צפייה אינטימית ושונה לחלוטין מזו המוכרת לנו ממופעי האופרה העולים בימי שגרה.
בר ניווט לשוניות
משתתפים

מנהלת מוסיקלית ופסנתרנית

יעל קרת
במאית שירית לי וייס
מעצבת תלבושות מאיה מידר מורן
מעצב תאורה אייל לוי שרון
   
סולנים:  
מאדאם פלורה שי בלוך
מוניקה  טל גנור
גברת נולן ענת צ'רני
גברת גובניו יעל לויטה
אדון גובינו  יאיר פולישוק
טובי  חנן שוורצברג
 
ליברית: המלחין
 

השירה באנגלית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: מיכאל אייזנשטדט

 

משך המופע: שעה ו-10 דקות ללא הפסקה

 

הפקה חדשה של האופרה הישראלית

 

- המופע בחסות קרן ברוס ורות רפפורט - 

עלילה

מערכה ראשונה
מוניקה, הבת של מדאם פלורה (באבה), וטובי, הנער האילם החי איתם, משחקים לבדם. כאשר פלורה מגיעה היא זועמת עליהם כיוון שהם לא הכינו את החדר לאירוע הסיאנס שהיא תכננה. מוניקה מונעת מאימה להכות את טובי ויחדיו הם מכינים את הכל לקראת הסיאנס. כאשר שלושת האורחים מגיעים לסיאנס, מוניקה משמיעה קולות ורעשים כאילו היא הבת העלמה המתה של הגברת נולן ובהמשך כאילו היא התינוק של הזוג גובינו, בעוד טובי מוסף אלמנטים של תאורה ופעלולים אחרים כדי לשכנע באותנטיות של הסיאנס. לפתע מדאם פלורה עוצרת את הסיאנס ומשלחת את האורחים לביתם. היא אומרת למוניקה כי הרגישה שאחת הרוחות תפסה בגרונה במהלך הסיאנס. פלורה חושדת בטובי אך כשמוניקה מנסה להרגיע את אימה, פלורה שומעת קול המחכה את ההופעה של מוניקה בזמן הסיאנס.

מערכה שנייה
כמה ימים לאחר מכן מוניקה צופה בטובי המציג בפניה מופע של תיאטרון בובות. מוניקה מבינה שטובי רוצה לומר לגלות לה את רחשי ליבו ועד כמה הוא אוהב אותה, והיא הופכת לפתע לפה שלו ואומרת את המלים שהיא מרגישה שהוא אכן רוצה לומר לה. מוניקה בורחת כאשר פלורה חוזרת. היא מנסה לגרום לטובי להודות שהוא היה זה שתפס בה בחוזקה בזמן הסיאנס או שהוא יודע דבר מה על האירוע. כאשר טובי לא עונה היא מתחילה להכותו. צלצול הדלת קוטע את זעמה. שלושת האורחים חזרו לסיאנס נוסף, אך פלורה מחזירה להם את כספם ומנסה לשכנע אותם כי היא רימתה אותם לכל אורך הדרך. הם מסרבים להאמין לה ומשוכנעים כי אכן שמעו את יקיריהם הקטנים מדברים אליהם. היא שולחת אותם החוצה ולמרות מחאותיה של מוניקה זורקת גם את טובי מהבית. מוניקה הולכת לחדרה בעוד פלורה שותה לשוכרה ונרדמת. טובי חוזר וכאשר פלורה מתעוררת הוא מתחבא ממנה. פלורה, המשוכנעת כי הרוח שהיא הרגישה חזרה לחדר, יורה בטובי.

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד