האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
    מיתר אופרה סטודיו

    מיתר אופרה סטודיו

    מיתר אופרה סטודיו

    בר ניווט לשוניות
    מיתר אופרה סטודיו

    מיתר אופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של מיתר אופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד במיתר אופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים במיתר אופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.


    זמרי מיתר אופרה סטודיו מופיעים דרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. ב-23 השנים לקיומה של תכנית מיתר אופרה סטודיו הופיעו למעלה מ-100 הזמרים שהשתתפו בתוכנית ביותר מ-180 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי מגוון ביותר עם כל התזמורות המובילות בארץ. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל אביב ובשטוטגרט. בקיץ 2010 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בבכורה העולמית של האופרה אליסה בארץ הפלאות (דוד זבה). בשנים 2018-2021 בהפקות דידו ואניאס, הנוסעת, כך עושות כולן, גבר מת מהלך, העטלף, המדיום, אמהות, האיטלקיה באלג'יר ורומיאו ויוליה היו רוב המשתתפים בוגרי מיתר אופרה סטודיו. בבכורה העולמית של האופרה תיאודור מאת יונתן כנען ועידו ריקלין (2023) רוב הסולנים היו בוגרי מיתר אופרה סטודיו. כמו כן הופיעו זמרי מיתר אופרה סטודיו במהלך השתתפות בסטודיו בקונצרטים בשוויץ, אוסטרליה, אנגליה ודרום קוריאה.


    בין ההפקות של מיתר אופרה סטודיו ניתן למנות את נישואי פיגרו (מוצרט) עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור וכן עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע, והתזמורת הסימפונית חיפה וכן את לה בוהם (פוצ'יני), ורתר (מסנה), דון פסקואלה (דוניצטי), הטלפון והמדיום (מנוטי), דון ג'ובני, כך עושות כולן, רחמיו של טיטוס, סיפורה של מתחזה (מוצרט), בני קפולט ובני מונטגיו, הסהרורית (בליני), אמהות (דוד זבה) ועוד וכן הבכורה הישראלית של שודדי הים (סטוראצ'ה) עם אנסמבל פניקס והבכורה הישראלית של שחרורו של רוג'רו מהאי של אלצ'ינה (קצ'יני), לה קליסטו (קוואלי) ושל קין (אלסנדרו סקרלטי) עם תזמורת הבארוק ירושלים.


    לאורך השנים זמרי מיתר אופרה סטודיו עבדו בין השאר עם האמנים הבאים: דן אטינגר, ריינר ארמברוסט, גווינת' ג'ונס, מרקו גנדיני, מוצרט דה אוליביירה, ג'וליו זאפה, אלסנדרו טאלבי, דניאל כהן, פטרישיה מקאפרי, ג'ון נוריס, אשר פיש, דניאל קלגרי, ג'וליאנו קרלה, גדי רול, עידו ריקלין , דייויד שטרן, אן שמפר, מרק שנאייבל ועוד רבים.

     

    בוגרי מיתר אופרה סטודיו, כמו דוד ביזיץ'הילה בג'יו, גלינה בנביץ'אירה ברטמן, נעמה גולדמן, טל גנור, מיכל דורון, נועה דנון, שירי הרשקוביץ, אנה וירובלנסקי, נופר יעקבי, שחר לביא, דנה מרבך, דניאלה סקורקה, יאיר פולישוק, הילה פחימה, רחל פרנקל , ענת צ'רני, עודד רייך ונוספים מופיעים דרך קבע בתפקידים ראשיים בהפקות האופרה הישראלית וכן בבתי אופרה מובילים ברחבי העולם.


    האופרה הישראלית מודה לקרן משפחת צבי ועפרה מיתר על תמיכתם הנדיבה והמתמדת המאפשרת את הפעילות המגוונת של מיתר אופרה סטודיו.
    כמו כן מודה האופרה הישראלית לתורמים הנוספים התומכים בפעילות מיתר אופרה סטודיו ובראשם  משפחת נכט שהעניקה תרומה מיוחדת למלגות לעונה 2020/2021 ע"ש לאון נכט ז"ל.

     

    המנהל המוסיקלי של מיתר אופרה סטודיו הוא דוד זבה .
    המנהלת האמנותית של מיתר אופרה סטודיו היא שירית לי וייס .

     

    הזמרים המשתתפים בתוכנית מיתר אופרה סטודיו לעונת 2024/2023:

    רומי זליג, ראניה עתיק, שלומית לאה קובלסקי, אודליה שלו – סופרן

    עדי עזרא – טנור

    קיריל אודינצוב, רועי ויץ – בריטון

     

    אנו מזמינים גם אותך לתמוך באמנים צעירים ולפתח דור חדש של זמרי אופרה ישראלים ומצטיינים.
    לתרומות ולפרטים נוספים: גיוס משאבים, מיכל שובל, טל' 03-6927899,michal@israelopera.org.il

     

    למידע על הצטרפות לסטודיו: חינוך ותיאום סטודיו, שרה סטויאנוב-כהן, Sarah@israelopera.org.il

    סולני הסטודיו לאורך השנים

    2022-2023

    יואב איילון, בס

    ענבל בריל, סופרן

    אנטון טרוטוש, טנור

    ניקה יענקלביץ', סופרן

    גל כוכב, מצו-סופרן

    עדי עזרא, טנור

    ראניה עתיק, סופרן

    שחף רגב, בריטון


    2021-2022

    יואב איילון, בס

    ענבל בריל, סופרן

    קסניה גלונטי, סופרן

    סטס דוידוב, טנור

    חן הולצמן, מצו-סופרן

    נועם היינץ, בריטון

    אנטון טרוטוש, טנור

    ניקה יענקלביץ', סופרן

    גל כוכב, מצו-סופרן

    ירדן קיפרמן, מצו-סופרן

     

     

    2020-2021

    קסניה גלונטי , סופרן

    סטס דוידוב, טנור
    נועם היינץ , בריטון

    תום כהן , סופרן

    תמרה נבות, מצו-סופרן

    סיון קרן , סופרן

    ירדן קיפרמן , מצו-סופרן

    קרינה רדיזון , מצו-סופרן

    רונה שרירא , מצו-סופרן

     

     

    2019-2020

    תום בן ישי , סופרן

    שירה כהן , סופרן

    תום כהן , סופרן

    תמרה נבות, מצו-סופרן

    סיון קרן , סופרן

    קרינה רדיזון , מצו-סופרן

    רונה שרירא , מצו-סופרן

     

     

    2018-2019

    תום בן ישי , סופרן

    מאיה בקשטנסקי, מצו סופרן

    ורוניקה ברוק, סופרן

    אפרת הכהן ברם, סופרן

    שירה כהן , סופרן 

    פניני לאון גרובנר, בס

    ליאת לידור-רייך, סופרן

    שקד סטרול, סופרן

    יולי רורמן, מצו סופרן

     

     

    2017-2018

    מאיה בקשטנסקי, מצו סופרן

    ורוניקה ברוק, סופרן

    אפרת הכהן ברם, סופרן

    זלטה חרשברג, מצו סופרן

    פניני לאון גרובנר, בס

    ליאת לידור-רייך, סופרן

    שקד סטרול, סופרן

    יולי רורמן, מצו סופרן

     

    2016-2017

    אירנה אלחזוב, סופרן 

    גלינה בנביץ', סופרן 

    מאיה בקשטנסקי, מצו סופרן

    טל גנור, סופרן 

    מיכל דורון, מצו סו פרן
    אפרת וולפסון, סופרן 
    נופר יעקבי, סופרן 

     

    2015-2016
    אירנה אלחזוב, סופרן
    גלינה בנביץ', סופרן

    חנה ברדוש, מצו סופרן

    טל גנור, סופרן
    אפרת וולפסון, סופרן
    נופר יעקבי, סופרן

    שחר לביא, מצו סופרן

    אושר סבג, טנור
    גיתאי פישר, טנור
    טלי קצף, סופרן

     

    2014-2015

    ניצן אלון, מצו סופרן 
    אנטון אלכסייב, בריטון

    טל ברגמן, סופרן
    איתן דרורי, טנור 

    גוני כנעני, סופרן
    שחר לביא, מצו סופרן 

    יאיר פולישוק, בריטון

    טלי קצף, סופרן 

     

    2013-2014
    ניצן אלון, מצו סופרן
    אנטון אלכסייב, בריטון

    טל ברגמן, סופרן
    איתן דרורי, טנור

    גוני כנעני, סופרן

    יעקב סטריז'אק, בס

    דניאלה סקורקה, סופרן
    יאיר פולישוק, בריטון

    ענת צ'רני, מצו סופרן

    2012-2013

    הדר איצקוביץ' , סופרן

    שי בלוך , מצו סופרן
    שירי הרשקוביץ , סופרן
    יעל סייג , סופרן
    דניאלה סקורקה , סופרן
    הדר עטרי , סופרן
    ענת צ'רני , מצו סופרן
    עודד רייך , בריטון

     

    2011-2012

    שי בלוך , מצו סופרן

    נעמה גולדמן , מצו סופרן
    אביגיל גורטלר , סופרן
    שירי הרשקוביץ , סופרן

    יעל סייג , סופרן
    הדר עטרי , סופרן 

    דיקה פילוסוף , סופרן
    עודד רייך , בס-בריטון 

     

    2010-2011

    אגם אנגלרד-סער , סופרן

    אפרת אשכנזי ,  סופרן

    שלומי וגנר , בריטון

    יפעת וייסקופ , מצו-סופרן
    אלה וסילביצקי , סופרן
    נדב ענבר , טנור
    אביגיל גורטלר , סופרן
    דיקה פילוסוף , סופרן
    נעמה גולדמן , מצו סופרן
    דיליה ריינינה , פסנתרנית

    זמר אורח: גיבן נקוסי , טנור

     

    2009-2010

    אפרת אשכנזי ,  סופרן
    יאיר גורן , בריטון
    יפעת וייסקופ , מצו-סופרן
    אלה וסילביצקי , סופרן
    מימה מילוא , סופרן
    הילה פחימה , סופרן
    איילה צימבלר , מצו סופרן
    שירה שפיר , סופרן
    דיליה ריינינה , פסנתרנית 

     

    2008-2009

    זוהר אגמון , מצו סופרן

    לימור אילן , מצו-סופרן
    רינת גולדמן , סופרן
    יאיר גורן , בריטון
    ליליה גרצובה , סופרן
    מימה מילוא , סופרן
    איילה צימבלר , מצו סופרן
    שירה שפיר , סופרן
    מריה ניקיטין , פסנתרנית

     

    2007-2008

    לימור אילן , מצו-סופרן
    רינת גולדמן , סופרן
    ליליה גרצובה , סופרן
    אילונה טוייביס , מצו-סופרן
    יסמין לוי-אלנטק , סופרן
    גבריאל לובנהיים , בריטון
    ויל ליגנל , בס בריטון
    מריה ניקיטין , פסנתרנית

     

    2006-2007

    נועה דנון , סופרן
    אילונה טוייביס , מצו-סופרן
    יסמין לוי-אלטנק , סופרן
    גבריאל לובנהיים , בריטון
    יעל לויטה , סופרן
    ויל ליגנל , בס-בריטון
    רחל פרנקל , מצו-סופרן

     

    2005-2006

    בת עמי אוסיפוב , סופרן
    שירלי הוד , סופרן
    דנה מרבך , סופרן
    יבגני נז'ניץ , בריטון
    אנסטסיה קלוואן , סופרן
    שירה רז , מצו-סופרן
    אלכסנדרה שבת , מצו-סופרן

     

    2004-2005
    בת עמי אוסיפוב , סופרן
    שירלי הוד , סופרן
    אינאס מסאלחה , סופרן
    יבגני נז'ניץ , בריטון
    אנסטסיה קלוואן , סופרן
    אלכסנדרה שבת , מצו-סופרן
    שירה רז , מצו-סופרן

     

    2003-2004

    הילה בג'יו , סופרן
    אנה וירובלנסקי , סופרן
    מרינה זולוטוב , מצו-סופרן
    אלינאר ליבני , מצו-סופרן
    אינאס מסאלחה , סופרן
    ילנה פוקס , סופרן
    עמית פרידמן , בריטון

     

    2002-2003

    אירה ברטמן , סופרן
    הילה בג'יו , סופרן
    דוד ביז'יץ , בריטון
    מרינה זולוטוב , מצו-סופרן
    נועם טלמון , בריטון
    ילנה פוקס , סופרן
      

    2000-2002

    אירה ברטמן , סופרן
    שרון דבורין , סופרן
    נועם טלמון , בריטון
    אנדריי טריפונוב , בס
    סבטלנה סנדלר , מצו-סופרן
    יוליה פלקחין , מצו-סופרן
    מיכאל ריסקין , טנור

    הפקות סטודיו


    2024

    רחמיו של טיטוס


    2023

    דון פסקואלה


    2022

    ההולל

    קין

    דון ג'ובני


    2021

    לה קליסטו

    הנזל וגרטל


    2020

    הנזירה אנג'ליקה


    2019

    הסהרורית

    סיפורה של מתחזה

    אמהות

    שודדי הים

    שחרורו של רוג'רו


    2018

    רחמיו של טיטוס

    תיבת ההפתעות של מוצרט (התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון)

    סינדרלה (התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון)


    2017

    הנזירה אנג'ליקה

    האימפרסריו

    חליל הקסם למשפחה (התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון)

    חליל הקסם למשפחה (הסינ פונייטה הישראלית באר שבע)


    2016

    המדיום

    בני קפולט ובני מונטגיו

    סינדרלה למשפחה (התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון)


    2015

    כך עושות כולן (סימפונט רעננה)


    2014

    העטלף (הסינפונייטה הישראלית באר שבע)

    דון ג'ובני (תזמורת סימפונט רעננה)

    כך עושות כולן

    חליל הקסם למשפחה (התזמורת הסימפונית רמת גן)

    חליל הקסם למשפחה (תזמורת סימפונט רעננה)


    2013

    דון פסקואלה (תזמורת סימפונט רעננה)

    לה טרוויאטה (התזמורת הסימפונית אשדוד)

    הטלפון

    המדיום

    הנזירה אנג'ליקה

    דידו ואניאס

    חליל הקסם למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)

    סינדרלה למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)


    2012

    העטלף

    ורתר


    2011

    לה בוהם

    העטלף (תזמורת סימפונית ירושלים)

    נישואי פיגארו (הסינפונייטה הישראלית באר שבע)

    נישואי פיגארו למשפחה (תזמורת סימפונית ירושלים)

    נישואי פיגרו למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)

    תיבת ההפתעות של מוצרט (הסינפונייטה הישראלית באר שבע)

    שיקוי האהבה למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)


    2010

    נישואי פיגרו (תזמ ורת סימפונית ירושלים)

    הנשים של מוצרט (תזמורת סימפונית חיפה)

    תיבת ההפתעות של מוצרט (התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון)

    סינדרלה לכל המשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)

    הנזל וגרטל למשפחה (תזמורת סימפונית ירושלים)

    חליל הקסם למשפחה (הסינפונייטה הישראלית באר שבע)


    2009

    חליל הקסם למשפחה (תזמורת סימפונית ירושלים)


    2008

    אורפיאוס פסיון

    בית הספר לאוהבים


    2007

    הנזל וגרטל למשפחה (תזמורת סימפונית חיפה)

    חליל הקסם למשפחה (תזמורת סימפונית חיפה)

    סינדרלה למשפחה (תזמורת סימפונית חיפה)


    2006

    נישואי פיגרו (תזמורת סימפונית חיפה)

    המלך הרועה (התזמורת הקאמרית הישראלית)

    חליל הקסם למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)


    2005

    דידו ואניאס (בתל אביב ובשטוטגרט)


    2004

    על פיות ומכשפות (התזמורת הקאמרית הקיבוצית)


    2003

    מכתבי אהבה

    הנזל וגרטל למשפחה (התזמורת הקאמרית הישראלית)


    2002

    נישואי פיגרו

    סוף בר ניווט לשוניות
    עבור לתוכן העמוד