בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
בר ניווט לשוניות
על המופע

ג'ואקינו רוסיני היה ילד שובב ששנא ללכת לבית הספר ואהב יותר מכל לבשל. אבא ואמא של רוסיני הקטן היו אמנים. אבא רוסיני היה מוסיקאי שניגן על כמה כלים, במיוחד חצוצרה וקרן יער. אמא הייתה זמרת והם הופיעו יחד כשהם נודדים מעיר לעיר באיטליה ורוסיני גדל אצל סבתא. הוריו לקחו אותו איתם והם הפכו מצמד לשלישיה. החיים עם אבא ואמא לא היו קלים משום שהם נסעו הרבה, אימו ואביו לא יכלו לקחת אותו לכל מקום, הוא גם היה צריך ללמוד לפעמים. רוסיני היה ילד מלא חיים, כמו אבא, ויפה, מקסים וכשרוני כמו אמא. הוא אפילו שר יפה כמוה.

 

כשהיה רוסיני בסך הכל בן 30, 23 אופרות שכתב הוצגו בו- זמנית מסביב לעולם. הרבה אגדות נכתבו על אופן הכתיבה שלו, למשל – אריה שנקראה אריית האורז משום שרוסיני הלחין אותה במהירות שהספיקה לו להכין אורז לארוחת הערב, או הסיפור על רוסיני ששכב במיטה עם שפעת אבל המשיך לעבוד ואז התווים של הדואט שכתב נפלו על הרצפה, מכיוון שלא התחשק לו לקום ,הוא העדיף להלחין דואט חדש.


רוסיני הלחין לפסנתר קטעים עם שמות מצחיקים כמו –"צנוניות, אנשובי, מלפפון קטן ונושאי חמאה בואריאציות". הוא היה אליל בצעירותו ואישיות משעשעת בזקנתו. רוסיני מלך האופרה נפטר בפריז, האופרות שלו הן להיטים עד היום.


יחד עם ניצה שאול ישתתפו במופע רביעיית כלי מיתר, פסנתר ורקדני להקת סבוטאז'.
 

משך המופע כשעה.

המופע בעברית ומיועד לגילאי 10-4.

להעצמת החוויה, לילדים תינתן אפשרות לשבת על שטיחים קרוב לבמה באולם הקטן.


כניסת קהל דרך כניסת אמנים - רח' ליאונרדו דה וינצ'י 28, תל אביב.

סוף בר ניווט לשוניות

מופעים נוספים לילדים

שעת אופרה לילדים
הנזל וגרטל
אנגלברט הומפרדינק
ימי שלישי ב-17:00
האגדה הידועה על האחים הנזל וגרטל אשר הולכים לאיבוד ביער, פוגשים שם את המכשפה הרעה הגרה בבית הממתקים. הפקה קסומה ומיוחדת לילדים בשפה העברית.
חליל הקסם
חליל הקסם
וולפגנג אמדאוס מוצרט
6 באפריל 2020
הפקה חדשה וססגונית לכל המשפחה, בליווי תזמורת ובשפה העברית. האופרה הקסומה של מוצרט על נסיך ונסיכה שמוצאים את האושר, על צייד ציפורים שמוצא אהבה, ועל מלכת לילה מהפנטת בעוצמתה.
צלילי קסם עם ניצה שאול
קרנבל החיות
צלילי קסם עם ניצה שאול
26-22 במרס 2020
קאמי סן סנס, מלחין עם חוש הומור מפותח מאד שאהב חיות. במופע: הבכחנליה, ריקוד מקברי והיצירה קרנבל החיות בשלמותה. עם לוליינים ליצנים ואמני קרקס.
עבור לתוכן העמוד