האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
על המופע

מנצח איתן שמייסר
במאית שירית לי וייס
מעצבת תלבושות מאיה מידר מורן
מעצב תאורה אייל לוי שרון
   
סולנים:  
אורלנדו אלון הררי
אנג'ליקה דניאלה סקורקה
מדורו ענת צ'רני
דורינדה טל גנור
זורואסטרו עודד רייך

 בהשתתפות:

תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים

 

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

משך המופע: כשעתיים ורבע כולל הפסקה

 

הפקה חדשה בביצוע קונצרטי של האופרה הישראלית בשיתוף תזמורת הקאמרטה ירושלים

עלילה

אורלנדו - סיפור העלילה

 

מערכה ראשונה

הקוסם זורואסטרו מבחין בסימנים כי האביר הלוחם אורלנדו, המאוהב עד מעל לראש במלכה אנג'ליקה, ישוב בקרוב לתפקד כאביר ראוי ויתאושש מהתשוקה הגשמית שלו. אורלנדו נקרע בין אהבתו לבין המחויבות שלו כאביר וזורואסטרו דוחק בו לשכוח את ונוס, אלת האהבה, וללכת בעקבות מרס, אל המלחמה כפי שנהג לעשות בעבר. אורלנדו מחליט בסופו של דבר שהוא יכול וצריך לשלב בין האביר הלוחם לצדק לבין הגבר המאוהב במלכה.

הרועה דורינדה מרגישה כי היא עומדת להתאהב. כאשר אורלנדו עובר במהרה עם הנסיכה איזבלה אותה הציל זה עתה, דורינדה חשה שגם אורלנדו מאוהב. דורינדה מסתירה בבקתה שלה את המלכה אנג'ליקה שלא מכבר מצאה את הגיבור המורי מדורו על סף מוות והשיבה לו את כוחותיו. אנג'ליקה התאהבה במדורו אך גם דורינדה התאהבה בגבר המתגורר עתה בבקתה שלה בהסתר. למרות שמדורו מנסה לנחם את דורינדה ומשקר לגבי מהות הקשר שלו עם אנג'ליקה, היא מבינה כי הוא אינו דובר אמת ואף על פי כן היא עדיין מוקסמת ממנו.

זורואסטרו מזהיר את אנג'ליקה שכאשר אורלנדו יגלה כי היא אוהבת את מדורו התנהגותו תהיה בלתי צפויה לחלוטין. כאשר אורלנדו מגיע אנג'ליקה מתעמתת עמו ומאשימה אותו כי האו מאוהב באיזבלה, אך הוא משיב שהוא מסוגל לאהוב רק את אנג'ליקה וכי הוא יעשה כל שהיא תדרוש ממנו כדי להוכיח זאת. אנג'ליקה מציעה למדורו כי עליהם לעזוב במהרה לעבר ממלכתה המרוחקת כדי להסתתר מזעמו של אורלנדו. כאשר הם עוזבים דורינדה נשארת לבדה, שבורת לב.

 

מערכה שנייה

דורינדה מיואשת לחלוטין כיוון שברור לה שהיא איבדה את מדורו ואורלנדו המגיע אליה מתעמת עמה ומאשים אותה כי הפיצה שמועות על אהבתו שלו לאיזבלה. דורינדה מכחישה את האשמה ומודה כי כל שהיא ספרה היה על אהבתם של אנג'ליקה ומדורו. כאשר אורלנדו מבין שאנג'ליקה בגדה בו הוא נשבע להרוג אותה, להתאבד ואז לרדוף אחריה אל השאול.

זורואסטרו מבטיח להגן על מדורו ואנג'ליקה מזעמו של אורלנדו. אנג'ליקה עדיין זוכרת כי אורלנדו הציל בעבר את חייה ומרגישה מעט אשמה על כך שהיא בוגדת בו, אך היא מאמינה כי הוא יבין אותה כיוון שגם הוא מאוהב ומבין אהבה מה היא. אורלנדו מגיע ובזעמו מנסה להרוג את אנג'ליקה אך זורואסטרו מצליח להציל אותה בעזרת כוחות הכישוף שלו. אורלנדו מאבד את שפיותו, כאשר הוא רואה חזיונות של השאול, ובסופו של דבר זורואסטרו נושא אותו מהמקום.

 

מערכה שלישית

מדורו ואנג'ליקה התנתקו זה מזו במהלך המאורעות ומדורו שב לבקתתה של דורינדה. הוא מתוודה בפניה כי הוא היה מוכן לאהוב אותה אבל אינו מסוגל לעשות זאת כי לבו נתון לאנג'ליקה. אורלנדו מגיע, מצהיר על אהבתו לדורינדה ופונה אליה כוונוס. זורואסטרו הופך את הבקתה של דורינדה למערה אפלה שם הוא מתעתד לנסות להשיב את אורלנדו לאיתנו. אנג'ליקה מגיעה ודורינדה מספרת לה כי בטירופו אורלנדו שרף את הבקתה שלה והרג את מדורו וכאשר אורלנדו עצמו מגיע אנג'ליקה מנסה להרוג אותו. אורלנדו, המשוכנע כי הוא הצליח להגן על היקום מכל המפלצות המאיימות, מביא את אנג'ליקה אל תוך המערה. זורואסטרו מצליח במשימתו להשיב לאורלנדו את שפיותו, אך אורלנדו המאושש מאמין שהוא הרג הן את אנג'ליקה והן את מדורו וכל שהוא מעוניין בו עתה זה לשים קץ לחייו. אבל זורואסטרו הרי הגן על אנג'ליקה ועל מדורו וכאשר אורלנדו רואה אותם בחיים הוא מתרצה, מאחל להם אושר רב וכולם חוגגים בבקתתה של דורינדה את הסוף הטוב.

סוף בר ניווט לשוניות

מופעים נוספים בשבילך

עונת 19-20
מנון
ז'ול מסנה
18-7 בנובמבר 2019
אהבה או עושר – הדילמה הנצחית הזו מובילה את מנון הצעירה אל סופה הטרגי. דן אטינגר מנצח על אחת האופרות הצרפתיות האהובות ביותר.
עבור לתוכן העמוד