האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
על המופע

קרלו מריה מיכאלאנג'לו ניקולה ברוסקי היה ידוע ברחבי איטליה ואירופה כולה במהלך המאה ה-18 בשם הבמה שלו – פרינלי. הוא היה אחד מזמרי הקסטרטי (זמרים סריסים) המפורסמים ביותר של תקופתו ונחשב לכוכב על שמלחינים רבים רצו שיבצע את היצירות שלהם. קהל חובבי האופרה במאה ה-18 העריץ את פרינלי בממדים של כוכבי רוק של היום.

 

הקריירה שלו התחילה באיטליה והמשיכה משם לווינה ולאנגליה לשם הגיע בשנת 1734. שלוש שנים מאוחר יותר הוא קיבל הזמנה לבוא ולשיר בחצר המלך פיליפ החמישי, מלך ספרד. פרינלי נעתר והגיע לחצר המלך שהיה ידוע בהתקפי הדיפרסיה שלו. אבל שירתו של פרינלי ריפאה את המלך לחלוטין ובמשך קרוב לעשור לפרינלי היתה שגרה יומית ברורה בחצר המלך כפי שהוא עצמו תיאר זאת: "מאז היום בו הגעתי לכאן השגרה שלי קבועה. אני שר כל לילה למלך ולמלכה המקשיבים לי כפי שעשו זאת ביום בו הגעתי לכאן לראשונה. אני מתפלל שהאל ישמור על בריאתי בסגנון החיים הזה: כל לילה אני שר שמונה-תשע אריות. אין לי מנוחה ולו גם יום אחד."


פרינלי היה אחד מזמרי האופרה המפורסמים והמרהיבים בתקופתו וקולו הגיע לאוקטבות גבוהות ביותר. בסרט המפורסם שעשו על חייו היה צורך לשלב את קולם של שלושה זמרים כדי להפיק את הייחוד הקולי והמנעד הרחב שלו.

 

בתכנית:

מגוון אריות ודואטים מאופרות שידוע או שסביר להניח שפארינלי ביצע כולל מתוך הכתרתה של פופיאה (מונטוורדי), אידאזפה (ריקרדו ברוסקי, אחיו של פארינלי), אורלנדו הזועם , ג'וסטינו (ויוולדי), אולרנדו , רינלדו , יוליוס קיסר , אלצ'ינה (הנדל), פוליפמו (פורפורה) ועוד. וכן תבוצענה יצירות כליות מאת ויוולדי ומרצ'לו.      

      
 

בהשתתפות:

אלון הררי - קונטרה טנור

ענת צ'רני - מצו סופרן

אנסמבל בארוקדה 

 

הסדרה בשיתוף: תזמורת האופרה - התזמורת הסימפונית ראשון לציון

סוף בר ניווט לשוניות

מופעים נוספים בשבילך

שבת של זהב
בערבות רוסיה
שבת של זהב
25 בינואר 2020
כשפושקין וצ'ייקובסקי נפגשים באופרה
עבור לתוכן העמוד