האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אגודת הידידים

  תמיכה בפעילות האופרה בקהילה

  תמיכה בפעילות האופרה בקהילה

  לפני למעלה משני עשורים החלה האופרה הישראלית במיזם המופלא להעלאת הפקות אופרה בקרב קהילות שונות ברחבי הארץ. כל הפקה כזו תרמה לחשיפתה של קהילה שלמה אל קסמו של עולם האופרה דרך עשייה אמנותית בקהילה עצמה. 

  במהלך השנים הגיע המיזם ליישובים רבים ברחבי הארץ, מאילת ועד קריית שמונה, והעלה הפקות שונות ביחד עם הקהילה המקומית. 


  במסגרת הפרויקט עובד צוות אמנותי של האופרה הישראלית - במאים, מנהלים מוסיקליים, סולנים, נגנים, מעצבים ועוד, עם הכוחות האמנותיים המקומיים - מקהלות, זמרים, מוזיקאים, שחקנים ורקדנים, וביחד מעלים הפקה אופראית מלאה בשפה העברית.

  לאורך כל תקופת הפרויקט, מקיימת האופרה הישראלית פעילות חינוכית בבתי הספר המקומיים ובתוך הקהילה המאפשרת לתלמידים ולאלה שאינם משתתפים ישירים בהפקה ללמוד על האופרה, וליהנות מקסמה. 


  יום הבכורה שבו מועלית ההפקה בהיכל התרבות המקומי הופך ליום חג של ממש בקרב הקהילה, שכולה מתכנסת לצפייה באופרה, במרביתם בפעם הראשונה. אכן מדובר ברגע שכולו קסם, ממנו יוצאים נשכרים אנחנו לא פחות מהקהילה.


  במהלך השנים ביקרה האופרה בעשרות יישובים: שכונת התקווה בתל-אביב, אשקלון, שכונת גילה בירושלים, רמלה, נתניה, דימונה, אופקים, טבריה, עפולה, עכו, טירת הכרמל, שדרות, מגדל העמק, נצרת, נתיבות, בית שאן, אשקלון, קריית גת ועוד. במהלך פעילותה בקהילה העלתה האופרה את ההפקות 'חליל הקסם', 'סינדרלה', 'אליסה בארץ הפלאות', 'כרמן', 'הספר מהתקווה' ו'שיקוי האהבה'.


  חצי מהתקציב של מיזם האופרה בקהילה מגיע ממשרד התרבות והספורט, ו-25% אחוז מהרשות המקומית. שאר הסכום, מגויס ע"י האופרה הישראלית על מנת שנוכל להרחיב את הפעילות החשובה הזו לאף יותר ערים וקהילות בארץ. 


   

  הפקות אופרה קהילתיות


   

  התרומות מוכרות לצרכי מס ע"פ סעיף 46 לפקודת מס הכנסה  לפרטים נוספים:
  דניאלה קהת, גיוס משאבים
  טלפון: 03-6927782
  דואר אלקטרוני: Daniela@israelopera.org.il

  עבור לתוכן העמוד