האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
רובי גע בעולם

ניהול אומנותי: זהר שרון ורועי אופנהיים
כתיבה ומוסיקה מקורית: שני ואלון עדר
בימוי: ג'ייסון דנינו הולט
מנצח: רועי אופנהיים
עיבוד לתזמורת: אבנר קלמר
בביצוע תזמורת המהפכה ואלון עדר ולהקה


אופרת רוק מקורית מאת שני ואלון עדר, בשיתוף תזמורת המהפכה.
רובי (אלון עדר), בן 32 מתל אביב, מתקרב ומתרחק מהעולם ומעצמו.
ערב אחד הוא פוגש את לוסי (יעל אייזנברג) והחיבור בניהם עוצמתי במיוחד. מתחיל פה משהו...
אבל ברגע שלוסי לוקחת צעד אחורה, הקולות והפחדים של רובי חוזרים להטריף אותו, בביצוע חמי רודנר (גרידי), אפרת גוש (רות התמכרות) ודורון טלמון (נויה פרנויה).
רובי ניזון מההרס העצמי שלו - הוא רגיל לקבל כוח מהתהומות אליו לוקחים אותו הקולות, אבל האם הפעם הוא יצליח ללכת בדרך אחרת בעזרת לוסי?? האם?!

 

הסדרה בחסות סנו
דיתי ואלכס לנדסברג

על המופע

 

היצירה "רובי גע בעולם", שתעלה בבכורה עולמית, כחלק מסדרת המהפכה, באופרה הישראלית, ממשיכה את סדרת המופעים יוצאי הדופן של התזמורת בעונה הנוכחית. גם הפעם התזמורת קוראת תיגר על הגדרת תפקידה של התזמורת הקלאסית, כאשר היא חוברת לאחד הקולות הבולטים והמקוריים בדור הצעיר של היוצרים המוסיקליים הישראלים – אלון עדר. במופע המוגדר כ"אופרת רוק", יוצגו 21 שירים חדשים של עדר בבכורה עולמית. דרך השירים מספר עדר את סיפורו של רובי, צעיר תל-אביבי שמתמודד עם קולות ושדים פנימיים, שצפים ועולים על פני השטח בעקבות מפגש רומנטי מסעיר. יחד עם האמנים חמי רודנר, אפרת גוש, דורון טלמון ויעל אייזנברג – מאירים עדר, להקתו ותזמורת המהפכה את עולמו הפנימי הסבוך של רובי, תוך כדי שהם מציגים תמונת מציאות מחד עכשווית ומקומית, ומגיסא מאד אוניברסלית.

 

את המופע כתב עדר יחד עם בת זוגו שני, שותפתו לחיים וליצירה האמנותית. הזוגיות ארוכת השנים של השניים עומדת מאחורי כמה מהשירים היפים והמוכרים של עדר, ובראשם השיר "קצת אהבה לא תזיק", שנכתב דווקא במהלך פרידה כואבת שהשניים חוו בתחילת הזוגיות שלהם. כמה שנים מאוחר יותר כאשר השניים כבר היו שוב יחד, הם יצרו את הקליפ האותנטי והאינטימי של השיר, שהפך את עדר לאחד הזמרים העסוקים בארץ ואת השיר, להמנון שבורי הלב האולטימטיבי. המסר האישי והכן של "קצת אהב לא תזיק" והסגנון המוסיקלי הייחודי אך קומוניקטיבי שלו, מאפיינים גם את המופע "רובי גע בעולם" שהשירים בו נעים בין האינטימי לתיאטרלי.

 

"רובי גע בעולם" הוגדר אמנם כ"אופרת רוק", אך כמו תמיד כאשר מדובר ביצירה של תזמורת המהפכה – ההגדרות חוטאות למורכבות האמנותית: " אופרת רוק הוא מושג רחב ומתעתע" אומר רועי אופנהיים מנהלה האמנותי של התזמורת שינצח על המופע. "אנחנו אוהבים את העמימות של ההגדרה הזו, שמאפשרת לנו מרחב בבחירות האמנותיות שלנו ביצירה". לדבריו של אופנהיים מדובר למעשה באלבום קונספט שמוצג כהופעה חיה, כאשר השירים מחוברים זה לזה על ידי נרטיב שקושר את המופע יחד. "ההחלטה שאלון ישיר עם מיקרופון הופכת את החוויה לדומה יותר למופע רוק. הסיפור שמסופר באמצעות הקטעים המוסיקליים מעניק למופע את המימד התיאטרלי שלו וגם מקרב אותו לעולם האופרה". המהות הפסיכולוגית של השירים שכתב עדר - שחושפים בצורה חודרנית כמעט את עולמה הפנימי של הדמות הראשית – גם היא מזכירה אריות אופראיות, שתפקידן להביע את המצב הרגשי של הדמות. הזמרים שמשתתפים במופע יחד עם עדר מחזקים גם הם את המימד התיאטרלי בכך שהם משמשים כקאסט של דמויות שמאירות את הדמות הראשית. הבחירה בזמרים כמו חמי רודנר ואפרת גוש מחזקת את האפקט התיאטרלי, שכן מדובר באישיויות מוסיקליות בעלות נוכחות בימתית וקול ייחודיים. המופע הוא אמנם מוסיקלי במהותו אך הוא יבוים על ידי ג'ייסון דנינו –הולט, שיעניק רובד בימתי נוסף ומעשיר.

 

הכתיבה של עדר לוחצת בדיוק על הכפתורים הנכונים, במיוחד כשזה נוגע להרהורים על אהבה ובדידות. הרגישות המוסיקלית וכשרון הכתיבה שלו נוגעים ברגש טהור ונגיש במפגש שבין הטקסט למוסיקה. בשיריו, מצליח עדר לשים את ההוויה האישית בחזית, ולהציב מאחוריה בצורה בלתי מפורשת אך מורגשת, את ההוויה הרחבה. כל האיכויות הללו יועצמו במופע "רובי גע בעולם"- מופע רוק תיאטרלי, מקורי וייחודי, על חייו של אדם אחד – שהם גם החיים של כולנו.

 

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד