עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

נבחרת מיתר אופרה סטודיו שלנו לעונת 2019-2018

בר ניווט לשוניות
נבחרת מיתר אופרה סטודיו 2018-19

 

 

 תום בן ישי,

סופרן

 

 

 

 תום בן ישי

 

מהו תפקיד החלומות שלך? אין לי מושג. באמת. עולם האופרה מלא כל טוב. נכון לעכשיו אגיד מוניקה מתוך האופרה המדיום, אבל מחר בבוקר אקום ואגיד משהו אחר, ואולי בכלל ארצה לקום בתור טנור ולשיר nessun dorma.איזו אופרה את הכי אוהבת? זו בחירה מאוד לא פשוטה. הגעתי למסקנה עם עצמי שהתחרות היא בין כרמן לבין לה בוהם- כי כרמן מפורסמת ברמה שהיא מפורסמת כי היא באמת גובלת בגאונות מוטיבית בעיני, וכל הדמויות בה הן אנושיות, אין טובים ורעים, רק קנאה, חמדנות, תאווה ותשוקה, כולנו הרגשנו את זה. מצד שני, בלה בוהם אני בוכה, עם דמעות של ממש, יבבות והכל, ולא משנה אם אני לבד בבית או באולם מלא אנשים סביבי.

זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? את מולדת" של מרק לברי למילים של לאה גולדברג. זו יצירה שלא משנה כמה פעמים שרתי אותה, כל פעם פרשתי אותה אחרת. כשהמוסיקה משרתת קונפליקט גדול יותר מאיתנו זה צובט את הלב.

 

ורוניקה ברוק ,
סופרן

 
 

ורוניקה ברוק - סופרן

מהו תפקיד החלומות שלך? מלכת הלילה וכל מיני דמויות מהאגדות - אני אוהבת ליצור סיפור.
איזו אופרה את הכי אוהבת? יש הרבה אופרות שאני אוהבת אבל בגלל האהבה למזרח הרחוק אני מתחברת לטורנדוט פוצ'יני.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? כן, זוכרת! משהוא השתנה בי כששרתי ביחד אם תזמורת סימפונית בגיל 11 את המנגינה של חליל מהאופרה אורפיאו ואאורידיצ'ה.

 

אפרת הכהן ברם ,
סופרן

 
 

אפרת הכהן ברם - סופרן

מהו תפקיד החלומות שלך? מאד הייתי רוצה ביום מן הימים לשיר את התפקיד של נורמה, היא דמות כל כך מורכבת ומלאת קונפליקטים בעיניי, אישה חזקה שנושאת על כתפיה כל כך הרבה. וכמובן שהאריה casta diva המופלאה היא שאיפה של כמעט כל זמרת סופרן.
זוכר/ת את השיר הראשון ששרת? בתור ילדה התחפשתי בפורים למלכת הלילה, זה היה בערך בגיל 6 או 7 ושרתי חלק מהאריה המפורסמת שלה כמו שילדה קטנה שרה...

 שירה כהן,

סופרן

 

 

 

שירה כהן

 

מהו תפקיד החלומות שלך? מגיל 17 אני חולמת לשיר את התפקיד של פיורדיליג'י מכך עושות כולן. אני מזדהה מאוד עם רוח הקרב והמנעד הרגשי הרחב שלה. 

איזו אופרה את הכי אוהבת? מבחינה מוזיקלית, אני הכי אוהבת את האופרות של מוצארט. מבחינה דרמטית, אני אוהבת אופרות המציגות נשים חזקות ואינטליגנטיות, המערערות (בדרכן) על הסדר החברתי. לה טרוויאטה, נישואי פיגארו וכך עושות כולן עונות על שתיהן, ולכן הן השלישיה הפותחת שלי.

זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת?לא, אבל אני זוכרת איך הייתי מקשיבה שוב ושוב לחני נחמיאס שרה את "הרועה הבודד" בגירסת המחזמר של צלילי המוזיקה משנת 95', ומנסה לשיר איתה את צלילי ה"יודילייהי" הגבוהים. היום הם כבר לא נראים לי גבוהים כל כך

 

ליאת לידור ,
סופרן

 
 

ליאת לידור  

איזה דמות מתוך אופרה את הכי אוהבת?  פמינה מתוך חליל הקסם, קודם כל מכיוון שהמוסיקה היא אלוהית, וגם מכיוון שאני רואה אותה כדמות עם הרבה כנות, שקיפות ורגישות ואני חושבת שיש בזה המון עוצמה.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? בתור ילדה הייתי צופה בקלטת של "צלילי המוסיקה" בלופים, חולמת שאני מריה ושרה את - the hills are alive with the sound of music.

 

שקד סטרול  ,
סופרן

 
 

שקד סטרול - סופרן

איזו אופרה את הכי אוהבת? מאוד התרגשתי ב'הטרובדור', ב'נורמה' בכיתי על הבמה כל ערב, 'לה בוהם' זו אופרה מדהימה בעיניי, 'כרמן'- כי איך אפשר שלא להנות מהמוסיקה הסוחפת, ב'עטלף' לא הפסקתי לצחוק לרגע וגם ב'פלסטף', ו'טוסקה' זו אופרה שהיא חובה בעיניי. יש עוד המון וזה באמת תלוי ביום ובמצב רוח.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? כשהמורה שלי נתנה לי את האריה של מוזטה ומפה לשם לקחתי את הסקור המלא והתחלתי ללמוד את התפקיד.

 

יולי רורמן ,
מצו סופרן

 
 

יולי רומן - מצו סופרן

מהו תפקיד החלומות שלך? כרמן, הדמות שלה כל כך רחוקה ממי שאני במציאות והייתי רוצה לצלול לעולמה.

מי ההשראה שלך? כל מי שאני אוהבת שנמצא בחיי, לכל אחד יש מאבק או דרך שהוא צריך לעבור וההצלחה שלהם גם אם הכי קטנה נותנת לי השראה.   איזה דמות מתוך אופרה את הכי אוהבת? נורמה מאת בליני, בליני הפליא לכתוב לקולות גדולים והקווים שהוא יצר הם יפהפיים.

 

פניני לאון גרובנר ,
בס

 

 

פניני לאון גרובנר - בס

מהו תפקיד החלומות שלך? המלך פיליפ מדון קרלוס. פשוט כי המוסיקה ממש מגניבה ואם אני אשיר אותו ייצא לי להיות מלך, לפחות על הבמה ;)
איזה דמות מתוך אופרה אתה הכי אוהב?  הדמות סקרפייה בטוסקה. הוא רשע אמיתי, האופרה נותנת הצצה לתוך העולם הפנימי שלו והופכת אותו לאנושי. אני מאוד אוהב את הקונטרסט וגם את הכניסה הראשונה שלו לבמה. אני יכול לראות את זה מאות פעמים בלי להשתעמם.
זוכר את השיר הראשון ששרת כילד? אני זוכר שדודה ציפי לימדה אותי את השיר ״אבא ודני״ והרגשתי מבולבל שהם הלכו לדוג שניהם ורק דני חזר כי את אבא שלו אכל דג גדול. אף פעם, בתור ילד בן 4, לא ראיתי כאלה דגים גדולים בארץ שאוכלים מבוגרים.

 

סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

נבחרת מיתר אופרה סטודיו 2018-19
עבור לתוכן העמוד