הרוזנת מאריצה

יום 
תאריך 
שעה

אמריך קלמן

 

 

אופרטה

 

הרוזנת מאריצה היא אחת האופרטות האהובות ביותר ברפרטואר. אהבות ואכזבות, חילופי זהויות, שקרים לבנים והרבה שמחת חיים כמו בכל אופרטה והפעם עם ניחוח הונגרי במיוחד. אשפי האופרטה מבודפשט חוזרים לבמת האופרה הישראלית עם הפקה חדשה של אחת האופרטות התוססות והמקפיצות ברפרטואר.

 

ליברית: יוליוס בראמר ואלפרד גרונוואל


 

 מנצח  לאסלו מקלארי
 בימאי מיקולוס גאבור קרני - קרו ®


 

הסולנים, המקהלה, הרקדנים והתזמורת של בית האופרטה הממלכתי מבודפשט

 

השירה בהונגרית
כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית
משך המופע: כשעתיים ו-45 דקות

  

מחירי כרטיס

 בכורה  210, 280, 345, 420, 470 ש"ח
 א'-ו'  190, 252, 319, 388, 438 ש"ח
 מוצ"ש  207, 269, 334, 404, 453 ש"ח

 

מכירת המנויים בעיצומה

מאנז'ה, מגדת עתידות צעירה, רומזת שיש משהו מוזר לגבי מנהל האחוזה החדש של הרוזנת, בלה טורוק. הוא לא באמת מי שהוא אומר שהוא, אומרת מגדת העתידות. טורוק אינו אלא הרוזן טאסילו שמשפחתו ירדה מנכסיה ולכן הוא נאלץ לחפש לעצמו משרה, אך בעילום שם. טאסילו מבכה את המצב בו הוא נמצא ומקונן על הגורל האכזר שלו כשהוא מתגעגע לימי העבר בו חי חיי עושר ותענוגות.

 

הרוזנת מאריצה הצעירה, העשירה, התוססת והיפהפייה עומדת להגיע לארוחת הערב בה היא תחגוג את אירוסיה. אבל בעצם למאריצה אין כל כוונות לוותר על החירות שלה ולהינשא לגבר כלשהו. כדי לדחות את כל מחזריה, שבעיקר מעוניינים בה בגלל כספה הרב, היא המציאה את הברון קולומן זוספן, דמות דמיונית, ומספרת לכולם כי הוא ארוסה. טאסילו אמור לארגן את ארוחת הערב החגיגית לרוזנת ו-30 אורחיה. טאסילו נדהם לגלות שאחותו, ליזה, נמצאת ברשימת האורחים ומתחנן בפניה לא לגלות את זהותו שלו.

לתדהמתה של מאריצה, הרוזן זוספן האמיתי מגיע לנשף כשהוא מוכן ומוזמן לשאת אותה ולצאת עימה לדרך לארמונו שלו. מאריצה דווקא נהנית מחיזוריו של זוספן, דבר המרגיז את טאסילו החולם בסתר ליבו שהוא יוכל לגלות לרוזנת את מעמדו האמיתי. מאריצה עדיין נחושה בדעתה לא להינשא לעולם אך מגדת העתידות קוראת בכף ידה ומנבאת לה שתוך ארבעה שבועות היא תתאהב. מאריצה מבטלת את התוכניות לחזור לבודפשט שם כמות המחזרים הרודפים אחריה גדולה ביותר ומחליטה להישאר באחוזה. כאן היא בטוחה אף גבר רודף בצע לא יחזר אחריה. זוספן עצמו כבר החליט שהוא מעדיף את ליזה על פני מאריצה וליזה מאוד מאושרת מחיזוריו הלוהטים.

מאריצה נמשכת למנהל האחוזה הצעיר שלה ומהרהרת מה היה קורה לו היא היתה נערת כפר פשוטה ולא רוזנת חשובה. הנסיך פופולסקו מודיע למאריצה שטורוק הוא בעצם אציל בתחפושת שהגיע למקום כשהוא אך ורק רודף אחר כספה. היא מאשימה את טאסילו בבוטות והוא לא ממש מבין את פשר המתקפה הזאת.

למחרת היום טאסילו מגיע לסיים את עבודתו באחוזה ולהיפרד ממאריצה. ברור כי כל אחד אוהב את השני אבל לא הוא ולא היא מוכנים להודות בכך בפני בן הזוג. אבל מאריצה מצאה פתרון למצב – היא כותבת לטאסילו מכתב המלצה שבעצם אינו מכתב המלצה כלל וכלל. במכתב היא כותבת: " למרות שאתה לא מתאים להיות מנהל אחוזה, אני מאוד אשמח אם תהיה בעלי." טאסילו המאושר מסכים כמובן ללא היסוס והוא מחבק את מאריצה בדיוק ברגע בו זוספן מחבק את ליזה ושני הזוגות רוקדים ולס מלא שמחה ואושר.

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה

 

רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.

 

לקראת בכורה
בשבת בבוקר שלפני הפרמיירה, יוצרי ההפקה וחלק מהסולנים מספרים על האופרה, על ההפקה, על הקריירה שלהם ועל עולם האופרה בימינו. זו ההזדמנות לשמוע כמה שיותר פרטים על ההפקה עצמה ולהכיר את הבמאי, המנצח, המעצבים וסולנים המשתתפים בהפקה. בין השיחות והדיבורים הזמרים ישמיעו קטעים נבחרים מהאופרה.

 

הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.

 

סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה. לרכישה בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@tapac.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הכניסה חופשית.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה.

 

   תאריך שעה  
 הרצאה מקדימה שעה לפני כל תחילת מופע
 סיורים

19.6.17

20.6.17
21.6.17

18:30
18:30
18:30
 טוקבקים

15.6.17
19.6.17
21.6.17

 מיד בתום המופע
 מיד בתום המופע
 מיד בתום המופע 

בחר נושאים להדפסה

הרוזנת מארציה
עלילה
הסודות שמאחורי הקלעים
עבור לתוכן העמוד