דבוז'אק
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  ד"ש מהעולם החדש

  יום 
  תאריך 
  שעה


  הגדל
  בר ניווט לשוניות
  ד"ש מהעולם החדש

  סיפור ילדותו של אנטונין דבוז'אק

  טוניק דבוז'אק הקטן נולד בחבל בוהמיה שבצ'כיה. כולם בבוהמיה שרו, ניגנו ורקדו ריקודי עם. טוניק הקטן נלחם להיות מוסיקאי ולא קצב או בעל פונדק כמו אביו. הוא היה משוגע על רכבות וספינות קיטור. במופע מחולות עם סוחפים מסלובניה וקטעים משעשעים. בהשתתפות נגנים ורקדנים.

   

   

  פרטים נוספים

  סדרת "צלילי קסם"
  בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול מציגה

  "ד"ש מהעולם החדש"
  סיפור ילדותו של אנטונין דבוז'ק
  במוסיקה, שירה וריקודים לכל המשפחה

  11-14 בינואר 2016
  בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה תל- אביב

  סדרת " צלילי קסם" של האופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה
  בתל-אביב בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול היא הסדרה היחידה בארץ שמגישה את סיפורי הילדות של גדולי המלחינים בכל הזמנים. הסדרה האהובה זוכה בכל שנה להצלחה רבה ומתחדשת כל עונה במוסיקה מגוונת.

  במרכז המופע הקרוב סיפור ילדותו של אנטונין דבוז’ק, שנולד בצ'כיה, בחבל בוהמיה, לאב שהיה בעל פונדק ורצה שבנו ימשיך את דרכו. אלא שטוניק דבוז’ק הקטן לא רצה להיות קצב או בעל פונדק כמו אביו, ונלחם להיות מוסיקאי. דודו, זדנק, היה זה שעזר לו לממן את לימודי המוסיקה שלו.
  הסיפור המשעשע משולב במוסיקה של דבוז'ק. בין השאר יבצעו הנגנים והרקדנים את "המחולות הסלבוניים" שלו, הסרנדה למיתרים, הקווינטטים, ההומורסקה, וכמובן קטעים מתוך "הסימפוניה מהעולם החדש".

  ניצה שאול היא הרוח החיה שמאחורי הסדרה. היא עורכת את התחקירים, כותבת את החומרים, מעורבת אישית בהפקה וכמובן מנחה את המופעים עצמם. גם היום, לאחר שהופיעה בעשרות סרטים, תכניות טלוויזיה ומופעים, ולמעלה מעשור מאז שסדרת צלילי קסם יצאה לדרך, היא רואה בסדרה זו שליחות אישית. "אני באה מרקע עשיר של אין ספור מופעים, וכיום, דווקא עבודתי זו היא מעין שליחות אישית עבורי. אני מאמינה בכל לבי, שאפשר להפוך כל ילד לצרכן תרבות החווה את המופעים בצורה אקטיבית. יש ילדים שגדלו איתי בעשור האחרון, וכבר אחיהם הקטנים מגיעים איתם, מופע אחר מופע, פשוט מדהים ... זו חוויה מיוחדת במינה עבורי לראות מה קורה לילדים בכל עונה מתחילתה ועד סופה. מגוון הסגנונות כל כך מסעיר את הקהל הצעיר - ילד ששמע את הנדל ודבוז'ק בתחילת העונה יקשיב באופן שונה לגמרי לרימסקי קורסקוב, שלא לדבר על המוסיקה של גרשווין! הסיפור על ילדותם של המלחינים מקרב את הילדים של היום לילדים של פעם. השילוב של מחול ותלבושות מרהיבות יוצרים גירוי נוסף – חזותי. כל זאת, עם הסיפור שאני מספרת, הופכים את המופע לחוויית מולטי מדיה קטנה, במינון הנכון, כזו שילד יכול להכיל ואפילו להישאר רעב לעוד ועוד....
  הריכוז, ההאזנה, המעורבות, הסקרנות , ההומור והאינטליגנציה של הילדים
  גורמים לי להתרגש עד דמעות אבל אני לא שוכחת שלפחות חמישים אחוז מהקהל הם מבוגרים. החוויה מיועדת גם להם – למשפחה כולה שתיקח איתה הביתה ים של צלילים, צבעים וחוויות עד למופע הבא".

  בהשתתפות: רביעית מיתרים, פסנתר, רקדני להקת סבוטאז', כוריאוגרפיה דימיטרי ברכוב. אביזרים מיוחדים עינב רייכנר.

  המופעים מתקיימים בסטודיו של בית האופרה הישראלית ומיועדים לילדים בגילאי 4 עד 10.

  תאריכים:
  שני 11.1.16 18:00
  שלישי  12.1.16    17:00, 18:30
  רביעי  13.1.16 17:00
  חמישי 14.1.16 17:00, 18:30

  משך המופע: כשעה
  מחיר כרטיס: 85 ₪ [כל גיל חייב בכרטיס]
  הזמנות בטלפון: 03-6927777
  או באתר האופרה הישראלית: www.israel-opera.co.il

  עוד בהמשך הסדרה סיפור ילדותם של ניקולאי רימסקי קורסקוב,
  פליקס מנדלסון וג'ורג' גרשווין


  לפרטים נוספים: יונת בורמיל, מנהלת יח"צ האופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה
  [טל' – 03-6927841] [נייד – 054-2404179
  [כתובת מייל-[Yonat@tapac.org.il

  סוף בר ניווט לשוניות
  מחירים: 85 ש''ח

  בחר נושאים להדפסה

  ד"ש מהעולם החדש
  פרטים נוספים
  עבור לתוכן העמוד