עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

פסטיבל הצילום הבינלאומי החמישי

בר ניווט לשוניות
על הפסטיבל

פסטיבל הצילום הבינלאומי החמישי
23 בנובמבר – 2 בדצמבר, מידטאון תל אביב

אוצר: אייל לנדסמן

בעונת 2016-2017 של האופרה הישראלית נפתח העולם הקסום של האופרה בפני צלמים שהפכו לבני בית בבית האופרה, צופים יחידים בחזרות ללא קהל וסיירים כמעט בלתי נראים במסדרונות שמאחורי הקלעים באופרה. עם העין והאצבע הם תפסו אלפי רגעים של קסם אופראי, של דרמות אנושיות,  וניסו להעביר את מה שהמצלמה תפסה לעולם האמנותי המיוחד והאישי של כל אחד מהם.


פסטיבל הצילום הבינלאומי הקרוב יתקיים בפעם החמישית והפך זה מכבר למוסד אמנות מוכר וידוע המקבל בשעריו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים. בזמן הפסטיבל מוצגות עבודותיהם של למעלה ממאתיים צלמים בינלאומיים מובילים, והאירוע מהווה נקודת שיא שנתית לפעילות של פסטיבל הצילום הבינלאומי. אירוע זה נותן במה לקידום ערכי החברה הכוללים בין היתר חדשנות בצילום, פעילות חברתית ענפה ובניית גשרים בינלאומיים דרך שפת הצילום.
השנה נושא הפסטיבל ידון במושג זהות על כל קשת הגוונים שלו, מזהות פוליטית, זהות מגדרית, זהות אישית, זהות תרבותית ועוד.

 

לפרטים ועדכונים: www.photographyfestival.co.il

על התערוכה

כיצד תופסים בעדשת המצלמה את העושר הויזואלי של עולם האופרה? כיצד מצליחה העדשה לשמר ולהאדיר את הרב מימדיות של אמנות האופרה הגדולה מהחיים? האם הרגע הקפוא הבודד המשתמר בתמונה אחת יכול להעביר את הרגש המתפרץ בעוצמות אדירות מהבמה במופע אופרה?

בואו והצטרפו למסע שלנו ותגלו כיצד 13 צלמים הצליחו להחיות בתמונות כאילו קפואות את החוויה האופראית הגדולה מהחיים.

המטרה לא היתה לתעד את מה שמתרחש על הבמה ומחוצה לה. הרעיון היה ליצור עולם חדש מתוך הקומפוזיציות הענקיות שנפרשו לנגד עיניהם ולהעניק מימד חדש, שונה, אחר ומיוחד  של מגוון רחב של תחושות אישיות למה שהתרחש על הבמה -  לסיפור האופראי מחד, להפקה האופראית מאידך ולאנשים שבאמנותם ואומנותם מעבירים את הסיפור והמוסיקה לצופים שבאולם.


השילוב הייחודי של האופרה הגדולה מהחיים הפועלת על כל החושים על כל הפרטים הבודדים המרכיבים את המכלול ושל עדשת המצלמה המקפיאה תחושות ותמונות הביא לתוצאות מתאגרות ומרתקות גם יחד.
לאחר השעות הרבות של הצילום, בעיבודי מחשב, בבניות וחיתוכים  ובמעבר לפורמט שחור לבן, קיבלו הסולנים, האריות, הדואטים, חברי המקהלה והתזמורת, זווית ראיה אחרת מהזווית המקובלת בעולם האופרה. בתהליך ממושך הצליחו הצלמים להעביר בדרכם הייחודית את הדרמה, האווירה המסתורית, הכוח והעוצמה של החוויה הבימתית ולא רק לתעד אותה. כל אחד מהם פיתח שפה אישית שמשקפת את הפריזמה דרכה חווה את המתרחש על הבמה, כל אחד והאופרה שבעין העדשה שלו.

 

משתתפים: מאיה אילטוס, אורנה קלגרד, חנה שרייבמן, פרנסואה קפלן, גבי גולדברג, יואל לוי, רחל נחמן, לילי סגל, יובל קדמון, איתן אלקין, דינה סירא ודבי מורג.

סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

על הפסטיבל
על התערוכה
עבור לתוכן העמוד