עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

פאטה בורצ'ולדזה באופרה ארנני

פאטה בורצ'ולדזה – תותח על
הבאס הגדול מכולם

הוא הגיע ארצה לראשונה לפני קרוב ל-20 שנה. זמר צעיר מגאורגיה שזה עתה החל את הקריירה הבינלאומית שלו. הוא בא לשיר קונצרט אריות בתיאטרון נוגה וזו היתה תחילתה של ידידות מופלאה.
הכירו את פאטה בורצ'ולדזה, אחד מזמרי הבס החשובים בעולם כיום, זמר המופיע דרך קבע בבתי האופרה החשובים בעולם כולל המטרופוליטן בניו יורק, לה סקאלה במילנו, האופרה הממלכתית בווינה, האופרה הגרמנית בברלין, האופרה הבווארית הממלכתית במינכן, האופרה של פריס, האופרה המלכותית קובנט גרדן בלונדון ועוד ועוד ועוד.
אבל בשבילנו באופרה הישראלית הוא לא רק זמר נפלא, הוא חבר, חבר אמיתי. כל פעם שמבקשים מפאטה לבוא ולהופיע בארץ הוא עושה זאת בשמחה ובאהבה. הוא מעולם לא סרב, מעולם לא ביטל הופעות כאן בארץ – הוא תמיד כאן עברונו. מדבר כבר משפטים כאלו ואחרים בעברית, מתעקש שמנהלי ההצגה יכרזו לו לעלות לבמה בעברית, ואוהב לחזור על הביטוי "אני תותח על" פעם אחר פעם.
ועתה פאטה שוב כאן להוסיף עוד תפקיד בס ורדיאני לגלריית התפקידים שביצע באופרה הישראלית – דון סילווה בארנני. הוא כבר הקליט את התפקיד לפני שנים רבות בהקלטה היסטורית עם שניים מענקי הזמרים של המאה ה-20 שכבר הלכו לעולמם, לוצ'אנו פברוטי וג'ואן סת'רלנד. ועתה הוא ישיר את סילווה, האציל הספרדי המבוגר, המאוהב באלווירה ונאלץ לראות כיצד היא בזה לו ומעדיפה גבר צעיר בהרבה על פניו.
פאטה בורצ'ולדזה שר על במת האופרה הישראלית תפקידים ורדיאנים רבים – רמפיס באאידה, בנקו במקבת, פייסקו בסימון בוקנגרה, המלך פיליפ השני בדון קרלו, התפקיד הראשי באתילה, אב המנזר בכוחו של גורל, ספרפוצ'ילה בריגולטו וכמובן זכריה בנבוקו מספר פעמים כולל בשנה שעברה למרגלות המצדה. הוא שר כאן גם את התפקיד הראשי במפיסטו ואת מפיסטופלס בפאוסט. הוא גם היה כאן לפתוח את בית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בתפקיד הראשי בבוריס גודונוב.
פאטה בורצ'ולדזה –בן בית אמיתי! חבר בלב ובנפש!
ועתה הוא שוב בארנני!

ארנני, 22-7 בינואר בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה.

לחצו לעמוד המופע באתר

סרטון מתוך האופרה ארנני באופרה הישראלית:

עבור לתוכן העמוד