עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

שירי זימה של נזירים

על במת המחול באופרה

כרמינה בורנה. לא, זה אינו שם של זמרת אופרה מהמאה ה-19, למעשה זה שם של יצירה מוסיקלית סוחפת ומהפנטת המושמעת באולמות הקונצרטים בכל רחבי העולם. אבל הייחוד של המוסיקה הקצבית שהלחין קרל אורף הביא לכך כי כוריאוגרפים רבים השתמשו במוסיקה הזו כפס קול ליצירות מחול.
ואחת הגרסאות המהפנטות ביותר של כרמינה בורנה מגיעה ארצה החודש בביצוע של הבלט המלכותי מוויניפג, אחת מלהקות המחול הוותיקות בצפון אמריקה ושגרירת סצנת המחול הקנדי ברחבי העולם.
אורף הלחין את כרמינה בורנה לתזמורת, שלושה סולנים ומקהלה כאשר הטקסטים המבוצעים הם שירי תשוקה, פולחן ופוריות שנכתבו על ידי נזירים נוצרים לפני מאות בשנים. השירים הם על התחדשות הטבע, על הבריאה, על בוא האביב ועל אלת המזל. המקהלה שרה בכל עוזה, הזמרים מפליאים בשירתם הצלולה והתזמורת מנגנת בעוצמות אדירות.
ובמקרה זה הכול כרקע ליצירת מחול מהפנטת.
הכוריאוגרף הארגנטינאי מאוריציו ויינורט יצר את כרמינה בורנה עבור הבלט המלכותי של וויניפג והלהקה ביצעה את היצירה במסעותיה הרבים בכל העולם ותמיד בהצלחה מרובה.
המחול לא מספר כאן סיפור, הוא לא עוקב אחר המלים של השירה. המחול לוקח כנקודת מוצא את המוסיקה היצרית הסוחפת ומשתמש בה כפס קול אנרגטי ליצירה שבה התנועה אינה פוסקת לרגע.
כרמינה  בורנה – מחול מהפנט בבית האופרה במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2010 והסדרה מחול במשכן!
אל תחמיצו!

כרמינה בורנה בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה בין התאריכים 14-16.10.10

לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד