עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מחול חושני בליווי צלילים מרתקים במופע המחול גויה

הרקדן והכוריאוגרף הספרדי מיגל אנחל ברנה, שנחשף לקהל הישראלי עם מופע הסולו שלו בפסטיבל תל אביב דאנס 2007 חוזר עם להקתו ביצירה חדשה במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2010: גויה, הפקת פלמנקו מלאה ותיאטרלית הלוקחת את הקהל למסע בצלילים מרתקים ומחול חושני המתאר בתנועה את עולמו של הצייר הספרדי הנודע פרנצ'יסקו גויה. המופע גויה הוא אינו עוד מסע ביוגרפי על חייו של האמן, אלא מתאר מסע דרך עולמו הציורי של פרנצ'סקו גויה תוך התמקדות בתחריטי ה"לוס קאפריצ'וס", בציורי השחור לבן שלו כמו "הענק" ו"זוועות המלחמה" אשר נחשבו שערורייתיים והוחרמו על ידי השלטונות בספרד.
המופע הוא חלום מתהווה, דרך ההדפסים והציורים של האמן, החל מיצירתו הסימבולית ביותר של גויה "שנתו של ההגיון"  דרכה מתחיל המסע אשר הולך מתחריט אחד למשנהו, כאילו אכן היה חלום. הילד שישן חווה מציאויות אחרות. בחלומו הוא רוכב על רצף של תמונות כאילו היו מסע מודע, בליווי של ציורים רבים, לפעמים כמו סיוט של אחרים משעשעים יותר. וכך יעבור על  "פוטר", "מתה האמת", "כבר יש מקום", "תחושה עצובה של מה שיקרה", "ציורים שחורים "שבת "או" מכות". כל המסע הזה נסגר כאשר הילד מתעורר בבהלה, זה חלום עז משוגע בו הקורבן הוא הגיבור.
מיגל אנחל ברנה, יליד סרגוסה, החל להופיע כרקדן ‘חוטה’ בגיל 8. ובמהלך השנים ניסה לבסס שפה מחולית שתקרב את המחול העממי, תוצר המאה ה-18 לימינו. 
על מיגל אנחל ברנה נכתב ב"לה פיגרו": "הפגאניני של הקסטנייטות". 

המופע גויה כלול בתוך מופעי פסטיבל תל אביב דאנס 2010 המתקיים בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה ובסוזן דלל בחודש אוקטובר הקרוב.

לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד