עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

פסטיבל תל אביב דאנס 2010

נזירים מסין, פלמנקו מספרד, היפ הופ לצלילי מוסיקה אנדולוסית, מחול דרום אפריקאי ועוד

כבכל שנה, גם השנה בחודש אוקטובר יתמלא בית האופרה ומרכז סוזן דלל במחולות 
להקות ויוצרים עכשוויים  מדרום אפריקה, דרום קוריאה, סין, ארה"ב, קנדה, צרפת, בלגיה וישראל

30-4 באוקטובר 2010 - האופרה הישראלית ומרכז סוזן דלל

לפני ארבע שנים נוסד הפסטיבל ביוזמה משותפת של מרכז סוזן דלל והאופרה ביחד עם עיריית תל אביב-יפו.

12 להקות מתשע מדינות שיופיעו ב-34 מופעים.

בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה יועלו המופעים הבאים:
המופע יוצא הדופן סוטרה בביצוע הנזירים ממקדש השאולין בסין. המופע הוא שיתוף פעולה בין הכוריאוגרף הרקדן הנודע מבריטניה  סידי לרבי שרקווי לבין הפסל ומעצב התפאורה אנטוני גורמליי, המלחין סיימון ברזוסקה והנזירים הרקדנים. מופע מחול ייחודי המשלב כוריאוגרפיה ואמנויות לחימה מסורתיות בהקשר עכשווי בליווי מוסיקה חיה בביצוע אנסמבל של חמישה נגנים.

הרקדן והכוריאוגרף הספרדי מיגל אנחל ברנה, שנחשף לקהל הישראלי עם מופע הסולו שלו בפסטיבל ת"א-דאנס, חוזר עם להקתו ביצירה חדשה, הפקת פלמנקו מלאה ותיאטרלית: גויה-  מסע בתנועה לעולמו של הצייר הדגול.
 
להקת המחול הלאומית של ספרד בניהולו של הכוריאוגרף הידוע נאצ'ו דואטו, אף היא שבה לישראל והפעם עם יצירה קלאסית של דואטו: רבגוניות,צורות של שתיקה וריקנות, עבודה לצלילי קולאז' מיצירות באך.

מקנדה יגיע הבלט המלכותי של ויניפג עם כרמינה בורנה, יצירתו עטורת הפרסים של הכוריאוגרף מאוריציו ויינרוט למוסיקה של קרל אורף.
 
מארה"ב תשוב להקת המחול של אלווין איילי שזכתה להצלחה חסרת תקדים בביקורה הקודם בארץ. בתוכנית, לצד היצירה  התגלויות- של איילי, שבוצעה גם בביקור הקודם בארץ, תועלינה יצירות נוספות ובהן:"Suite Otis”, “dancing Spirit”, “Unfold”
במרכז סוזן דלל יתקיימו מופעי הפסטיבל הבאים:
 להקת אקרוראפ מצרפת שתעלה את סיפורים קטנים.קום של הכוריאוגרף האלג'ירי קאדר אטו. הלהקה מבצעת מחול היפ הופ המשלב, מוזיקה ערבית-אנדלוסית והיפ-הופ אלג'יראי צרפתי. הריקוד הוא נקודת מפגש בין רקדני היפ-הופ אלג'יראים לבין רקדנים צרפתים המאיר את ייחודו של ההיפ-הופ הצרפתי המושפע עמוקות מן התרבות העשירה והמגוונת של הים-התיכון. הלהקה יוצרת מפגש בין תרבות הרחוב לתרבות הבמה והמחול העכשווי.

היוצר הקוריאני שין צ'אנג- הו, אחד הצעירים והמבטיחים בדרום קוריאה כיום, יעלה את  ללא תגובה – יצירה ל-10 רקדנים גברים לקולאז מוסיקלי קיצבי טכנו מערבי. יצירה זו הועלתה לפני שנים כעבודת הגמר לתואר שני של היוצר ומאז מוצגת ברחבי קוריאה והעולם. לאחרונה הוזמנה היצירה למופעים במסגרת יריד הספרים הבינלאומי בפרנקפורט שם זכתה להצלחה רבתי.
יצירה עצמתית הסוחפת את הקהל באנרגיות הבלתי מתפשרות של הרקדנים המצוינים המביאים
לבמה את סגנון המחול הקוריאני העכשווי במיטבו.

זרקור מיוחד למחול של דרום אפריקה, יקיים הפסטיבל, עם ביקורה הראשון בישראל של  להקתה של  דאדה מסילו, כוריאוגרפית עולה ובולטת. הלהקה תבצע את כרמן.
המופע כרמן מאת הכוריאוגרפית הצעירה דאדה מסילו היא יצירת מחול ל-12 רקדנים, המבוססת על ליברית מאת מסילו. כרמן של מסילו היא דמות ארוטית ומהפנטת ששפת התנועה שלה אינטליגנטית ומסעירה, העוברת בתזמון מושלם מתשוקה לקנאה, מתאווה לזעם ואלימות. בין קטעי המוסיקה המלווים את המופע נמנים סוויטת כרמן לכלי קשת והקשה מאת רודיון שצ'דרין המבוססת על האופרה כרמן מאת ז'ורז' ביזה, "שיר ההבנרה" מתוך האופרה כרמן בביצוע מריה קאלאס, ושני קטעים מתוך Lamentate מאת ארוו פארט.

מבלגיה מגיעה לראשונה להקת אייסט- מן של סידי לארבי צ'ארקאוי אחד היוצרים החשובים ביותר כיום באירופה היוצר למרבית מלהקות המחול החשובות בעולם: בלט מונטה קרלו ממונקו, סיידר לייק מניו יורק, נזירי השאולין מסין במופע סוטרה שיועלה במסגרת תל אביב דאנס בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

בלט ז'נבה והפקות רבות  אמונה , כלום זה כלום , אגדה במסגרת תיאטרון טונלהואס באנטורפן. סידי לארבי ממוצא מרוקאי/בלגי החי ויוצר בבלגיה. למד אצל אן תרז דקריסמייקר
ויצר לראשונה במסגרת תיאטרון המחול של אלן פלאטל CE.DE.LA.BE. יצר ורקד עם אקרם קאן ומריה פאחז בערבי דואטים מיוחדים. 

במופע מיוחד של הקלאסיקה העולמית במחול, יבצעו שמונה רקדנים אמריקאים, כוכבי להקות ניו יורק סיטי בלט ותיאטרון המחול האמריקאי, יצירות מופת שהפכו זה מזמן לנכסי צאן הברזל של המחול העולמי: אפולו מאת בלאנשין למוסיקה מאת סטרוינסקי והפה-דה-דה הגדול למוסיקה של צ'יקובסקי ויצירות מאת טואילה טארפ ותום גולד.


מופעי המחול הישראלי במרכז סוזן דלל יכללו את בכורה עולמית של להקת המחול הצעירה מריה קונג עם מיס ברזיל- ערב ובו שתי יצירות מאת רקדני הלהקה ועידן כהן, רוסטר, יצירתו של ברק מרשל בהפקה משותפת של מרכז סוזן דלל והאופרה הישראלית הזוכה להצלחה גדולה בארץ ובחו"ל, טרנספורם, בכורה מאת רמי באר ולהקת המחול הקיבוצית ו-BILL יצירתה האחרונה של שרון אייל ללהקת בת שבע.


במסגרת הפסטיבל תערכנה סדנאות וכתות אמן בניהולם של היוצרים והרקדנים מחו"ל בהשתתפות סטודנטים למחול מרחבי הארץ.

לחצו לעמוד המופעים באתר

 

 

עבור לתוכן העמוד