עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

שתי אחיות מכרמיאל

כאשר הילה פחימה היתה ילדה קטנה והבינה שאחותה הגדולה יפעת שרה כל הזמן, היא החליטה שגם היא רוצה. וכשבנות פחימה רוצות משהו, אין דבר העומד בפניהן. וכך שתי האחיות מכרמיאל גדלו להן בעולם שכולו מוסיקה, למדו בקונסרבטוריון בעיר ומצאו עצמן לומדות יחדיו באקדמיה למוסיקה בירושלים. שתי עלמות צעירות, יפות ומוכשרות שבראשית העונה הנוכחית הצטרפו לאופרה סטודיו של האופרה הישראלית.
ואם תשאלו את הילה, הצעירה, או את יפעת הבכורה, מה עושות שתי בחורות תימניות מכרמיאל בעולם הקסום של האופרה, תקבלו תשובה חד משמעית – על מה התמיהה, מה הפלא? הן אוהבות מוסיקה, הן תמיד שרו בבית, והן גילו את קסם האופרה ומעולם לא רצו להפסיק.
הילה הסופרן ויפעת המצו סופרן שנישאה לפני מספר שנים לבחיר ליבה אלי וכיום שמה הוא יפעת וייסקופ, חלקו כמה וכמה במות במהלך השנה האחרונה באופרה סטודיו. בהפקה של הנזל וגרטל במסגרת שעת אופרה לילדים יפעת היא המכשפה שאוהבת לאכול ילדים והילה היא פיית החול ופיית הטל. בהפקת חליל הקסם שעולה בימים אלו לכל המשפחה על הבמה הגדולה, יפעת היא אחת מהגברות של מלכת הלילה בעוד הילה שרה את פפגנה והדוגמאות עוד רבות. לא מזמן בהפקת נישואי פיגרו עם תזמורת ירושלים הילה שרה את ברברינה המאוהבת עד מעל לראש בכרובינו, אותו ביצעה יפעת, והנשיקה הלוהטת של הזוג הצעיר קיבלה משמעות מיוחדת בהפקה הזו. ובקרוב בבכורה העולמית של האופרה החדשה אליסה בארץ הפלאות הילה מבצעת את התפקיד הראשי של אליסה בעוד יפעת תבצע מספר תפקידי אנסמבל כולל תפקיד שעשוי להיות לה מעט מוזר... יהיה עליה לשיר גם את האחות של אליסה.
וכך הילה ויפעת שרות ללא הרף, מופיעות באינספור הפקות של האופרה סטודיו ומחכות בכיליון עיניים לשינויים משמעותיים בחייהן בשנה הקרובה.
הילה עוזבת את האופרה סטודיו לברלין שם היא מצטרפת בעונה הבאה לצוות הזמרים של האופרה הגרמנית ותבצע שם מספר תפקידים ברפרטואר מגוון, אבל כמובן תבוא לבקר גם בארץ. ויפעת מצפה בכיליון עיניים להולדת בתה הבכורה בעוד כמה חודשים. אבל יפעת מבטיחה שחופשת הלידה תהיה קצרה ושהיא לא תיעדר מבמת האופרה והפקות האופרה סטודיו לזמן רב.
וכך לא נותר לנו אלא לאחל לשתי האחיות החינניות, הצלחה בדרכיהן החדשות ולצפות לראותן מופיעות שוב, לחוד וביחד, על במות האופרה הישראלית.

לחצו לעמוד של האופרה סטודיו באתר

עבור לתוכן העמוד