עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

העיר בית-שאן בשיתוף עם המועצה האזורית עמק המעיינות והאופרה הישראלית מציגים:

שיקוי האהבה

"כשהלב קשה כמו אבן, אין תשובה ואין סיכוי
את הכל מיד פותרת לגימה מן השיקוי..."

התאריך: יום רביעי 16 ביוני
השעה 19:30 בערב
המקום: אולם קימרון, המועצה האזורית עמק המעיינות

אנחנו נמצאים מרחק של שעתיים וחצי נסיעה מבית האופרה בתל אביב, ובעוד שעה יעלה המסך על הפקת האופרה שיקוי האהבה. ההתרגשות כבר ניכרת באוויר. משתתפי הקבוצות השונות מהקהילה נמצאים מאחורי הקלעים ומחוץ לאולם, מחממים את הקול, מסיימים להתאפר ולהתלבש, ובעיקר מתרגשים לקראת עליית המסך. וכשעולה המסך, ההתרגשות עוברת אל הקהל. נמורינו מסתובב על הבמה עם הכבשים שלו, שמשחקות הרקדניות הצעירות של החוג להיפ הופ ממתנ"ס בית שאן, והן גונבות את ההצגה בכשכושי הזנב שלהן... שחקני התיאטרון הקהילתי בית שאן ועמק המעיינות משחקים את אנשי הכפר, ביניהם ראש הכפר ואישתו וחבריה של אדינה, חבורות הזמר השונות, ביניהן להקת "שדות שבעמק", חבורת הזמר של קיבוץ גשר ובנות "מסילות", שרות יחד עם סולני האופרה הישראלית את קטעי המקהלה והסיפור על הכפר באיטליה נראה לפתע כל כך ישראלי. כשבעת החתונה של אדינה ובלקורה (ספוילר: הם לא מתחתנים בסוף) מופיעים בריקוד החתונה רקדניות מכלול המעיינות ורקדניות החוג להיפ הופ של מתנ"ס בית שאן, כבר ברור שמה שעולה כאן על הבמה הוא הרבה יותר מסתם אופרה, ובקהל אפשר לחוש את הגאווה.
וגם אנחנו באופרה הישראלית, גאים בהפקות הקהילתיות שלנו. כי זה באמת הרבה יותר מאשר עוד אופרה. 

יוזמת האופרה בקהילה של האופרה הישראלית והמועצה לתרבות ואמנות בקהילה במשרד התרבות מביאה את קסם האופרה ליישובים ותושבים רבים ברחבי הארץ מזה עשור.

הפקת האופרה הקהילתית שיקוי האהבה התקיימה בשיתוף פעולה בין העיר בית שאן והמועצה האזורית עמק המעיינות. בהפקה השתתפו ההרכב הקונצרטי של "בית המוסיקה" בניצוחו של אנטולי יולודובסקי, רקדניות ה"היפ-הופ" בהדרכת קרן אבן, חברי התיאטרון הקהילתי של המרכזים הקהילתיים בבית שאן, תלמידי האולפן למחול ולמוסיקה "מכלול מעיינות" חבורת הזמר "שדות שבעמק" ובנות "מסילות וגשר" של המועצה האזורית עמק המעיינות.

את האופרה שיקוי האהבה עיבד ותרגם לעברית דוד זבה שגם ניצח על ההפקה.
סולני האופרה הישראלית שהשתתפו בהפקה: מימה מילוא (אדינה), נמרוד גרינבוים (נמורינו), יאיר גורן (בלקורה), גבריאל לובנהיים (דולקמרה) וקרין הוכמן (ג'אנטה). את הסולנים ליוותה תזמורת "סימפונט רעננה". במאי ההפקה הוא דני ארליך.


לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד