בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שוליית הקוסם נזכר, איך פעם קיבל מאדונו, הקוסם אלידורו, משימה: למצוא אשה לנסיך רמירו. כדי למצוא את האשה המושלמת רקח אלידורו, בעזרת שולייתו, מזימה: אלידורו התחפש לקבצן ועבר מבית לבית ברחבי הממלכה, וכך בחן מועמדות לתפקיד הנסיכה החדשה. באותו זמן החליף הנסיך רמירו תלבושת עם משרתו הנאמן, דנדיני, כדי שיוכל, בתחפושת המשרת, לראות את המועמדות במו עיניו.
בינתיים, בביתה של דונה מגניפיקה, האם החורגת של סינדרלה, רבות האחיות הרעות תיסבה וקלורינדה זו עם זו: מי מהן יפה יותר? באמצע המריבה נכנסת סינדרלה עם דלי ומטאטא כשהיא שרה שיר עצוב על מלך בודד שחיפש מלכה. האחיות לועגות לה, כשלפתע נשמעת דפיקה בדלת. קבצן זקן נכנס לבקש נדבה. זהו אלידורו בתחפושת, אך האחיות אינן יודעות זאת, והן דורשות מסינדרלה לסלק אותו מהבית. סינדרלה מרחמת על הקבצן ומגניבה לו אוכל. כשהאחיות מגלות זאת הן כמעט מתנפלות על שניהם, אבל אז נכנס כרוז מלכותי, ומודיע: כל נשות הממלכה מוזמנות לנשף, שיתקיים הערב, ובו תבחר הנסיכה שתהיה אשתו של הנסיך!!! האחיות ההמומות מתחילות מיד לחפש בגד מתאים, כשהן צועקות לסינדרלה המיואשת הוראות מכל צד.
לפתע נשמעת צעקה: תנו לישון בשקט! זוהי דונה מגניפיקה, שההמולה העירה אותה משנתה. אחרי שהיא מטיפה לשתי בנותיה המבוהלות מוסר, היא מספרת להן על חלום שחלמה, ובו פרה מעופפת נוחתת על גג כנסיה. לדעתה, החלום מסמל חתונה קרובה עם נסיך!!!

לאחר שדונה מגניפיקה ובנותיה יוצאות כדי להתכונן לנשף, מתגנב לבית הנסיך רמירו, לבוש כמשרת. הוא סקרן לראות את הנערה היפה עליה סיפר לו הקוסם אלידורו. סינדרלה נכנסת ונבהלת כשהיא רואה את הגבר הזר. רמירו מרגיע אותה ושואל לשמה. בין השניים פורחת אהבה ממבט ראשון. אך לאוירה הרומנטית מפריעות צעקותיהן של האחיות מן החדר הסמוך. סינדרלה מספרת לרמירו על מר גורלה: אמה נפטרה כשהיתה ילדה, ואביה נשא אשה שניה – דונה מגניפיקה. לאחר שגם אביה מת, נותרה סינדרלה תלויה בחסדיהן של האם החורגת ושתי בנותיה המרושעות.
האם והאחיות החורגות חוזרות לחדר ומוצאות את סינדרלה עם גבר זר בבגדי משרת, לפני שהן מספיקות לחולל שערורייה, מופיע הקוסם אלידורו – הפעם לבוש בבגדיו המפוארים – כדי ללוות את המשפחה לנשף המלכותי. ברגע האחרון מתחננת סינדרלה בפני אמה, שתרשה לה להתלוות אליהם לנשף. דונה מגניפיקה ובנותיה מתפוצצות מצחוק למשמע הבקשה, ורמירו רותח מזעם למראה התנהגותן הגסה כלפי סינדרלה, אך אלידורו מרגיע אותו.
אלידורו מעיין במסמכים שבידו, וחוקר את דונה מגניפיקה על הבת השלישית, שלפי מרשם התושבים, אמורה להיות לה. דונה מגניפיקה נחרדת, אך ממציאה בדיה, שלפיה הבת השלישית – היא כמובן סינדרלה – מתה עוד כשהיתה תינוקת.
המשפחה יוצאת לנשף בלווית "המשרת" רמירו. אלידורו וסינדרלה נשארים מאחור. אלידורו מחולל כישוף, ושמלות נהדרות מופיעות לנגד עיניה של סינדרלה המשתאה. היא בוחרת את היפה מכולן, ואלידורו לוקח איתה עימו לנשף.
בינתיים, בארמון, המשרת דנדיני נהנה לשחק את תפקיד הנסיך. לאורחים המגיעים לנשף הוא מספר כמה טובים חיי הנסיך. קלורינדה ותיסבה מתפעלות מכתרו, בגדיו ותכשיטיו, ומיד מתחילות להתחרות זו בזו על ליבו.
ברגע בלתי צפוי מופיעה בנשף אורחת מסתורית בשמלה נהדרת. היא נראית לכולם מוכרת מאד, אבל הם לא מצליחים לזהות אותה.
כשהשעון מכה חצות, האורחת היפה – סינדרלה – בורחת מן הארמון, ומשאירה מאחוריה נעל בודדת. הנסיך מצווה על אלידורו למצוא את האישה לה שייכת הנעל. חיילי הנסיך עוברים מבית לבית, אך לא מוצאים את האישה המסתורית, עד שבליל סערה מגיעים רמירו ואלידורו שוב לבית של דונה מגניפיקה, ושם רמירו מודד את הנעל לרגלה של סינדרלה, ומבין: המשרתת היפה בה התאהב בתחילת הסיפור היא היא האורחת המסתורית מהנשף!
לנגד עיניהן הכלות של דונה מגניפיקה, קלורינדה ותיסבה, נשבעים הנסיך רמירו וסינדרלה לחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה.


 

עבור לתוכן העמוד