בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אירוסין במנזר - סיפור העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אירוסין במנזר - סיפור העלילה

מערכה ראשונה

דון ג'רום מתכנן להשיא את בתו לואיזה למנדוזה, סוחר דגים מכוער אך עשיר מאוד שעדיין לא ראה את הכלה המיועדת לו. ג'רום שומע כי אנטוניו הצעיר והעני שר סרנדות ללואיזה ומבטיח כי ידאג שנישואי בתו למנדוזה יתקיימו במהירות האפשרית. באותו הזמן פרדיננד, אחיה של לואיזה, מתעצב על האופי ההפכפך של אהובתו קלרה.

מערכה שנייה

הדואנה, בת הלוויה המבוגרת של לואיזה, רוקחת תכנית שתאפשר ללואיזה לשאת לבעל את אנטוניו בעוד היא עצמה תשא לבעל את מנדוזה בעל הממון. הרעיון הוא שדון ג'רום יאמין כי הדואנה מעבירה מכתבי אהבה בין האוהבים הצעירים ובכעסו כי רב יגרש אותה מהבית. זה יאפשר ללואיזה, ללבוש את בגדיה של הדואנה, לעזוב את הבית ולברוח עם אנטוניו בו בעת שהדואנה עצמה, בבגדי לואיזה, תתחתן עם מנדוזה.

לאחר שהיא ברחה מביתה, לואיזה פוגשת את קלרה, המעמידה פנים כי היא מוטרדת מזה שאהובה (פרדיננד, אחיה של לואיזה), מתנהג באופן נלהב בצורה מוגזמת ולכן היא החליטה למצוא מחסה במנזר. לואיזה, הפעם כשהיא עוטה על עצמה את בגדיה של קלרה, מבקשת ממנדוזה, שעדיין לא פגש אותה, לעזור לה למוצא את אהובה אנטוניו.

בביתו של דון ג'רום, מנדוזה פוגש את הדואנה, המחופשת ללואיזה, ונכבש על ידי החנפנות הרבה שלה והשניים מחליטים לברוח יחדיו.

מערכה שלישית

אנטוניו פוגש את לואיזה האמיתית וכיוון שמנדוזה עדיין אינו מודע לזהותה האמיתית, הוא מחייך לעבר זוג האוהבים הצעיר. דון ג'רום, הכועס כי מפריעים לו בעת שהוא מנגן בהתלהבות מוסיקה בחדרו, מברך, מבלי להבין בעצם מה הוא עושה, את הנישואין הן של לואיזה והן של הדואנה. קלרה עדיין משתוקקת לאהבתו של פרדיננד.

מערכה רביעית

מנדוזה ואנטוניו מגיעים למנזר בעת שהנזירים מבלים בשתיית יין מופרזת למדי. גם פרדיננד מגיע כשהוא משוכנע שאנטוניו מתכנן לשאת לאישה את קלרה ולכן מתחיל במריבה. אך כאשר הכל מתברר ונרגע הנזירים מברכים את שלושת הזוגות המתכננים להינשא.
בנשף הנישואין המתוכנן עבור לואיזה, דון ג'רום מבין מה קרה מאחורי גבו ובסופו של דבר נרגע משלים על כולם, ומבין שגם אם בתו נישא לעני מרוד לפחות בנו התחתן עם יורשת עשירה.

 

 

עבור לתוכן העמוד