בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

ארמיד - תקציר העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

ארמיד - תקציר העלילה

מערכה ראשונה
חגיגות הניצחון של ארמיד המכשפה על מסע הצלב של גודפרי מבולון, נערכות בעיר. סידוני ופניס, נשות סודה של ארמיד, מהללות את גבירתן, את יופייה ואת כל אשר הלוחמים הנוצרים לא יכלו לו, והלכו שבי אחריו. למרות כל זה, ארמיד קצרת רוח. האמיץ מכל האבירים, רנו, היחיד שעמד בפני קסמיה, אינו ביניהם. פניס וסידוני מאיצות בה להנות מניצחונה, אך ללא הועיל. מצוקתה של ארמיד נעוצה עמוק יותר. בחלומה לא הצליחה לעצור עצמה מלאהוב את רנו, אפילו כאשר ניקב את ליבה. הידראו, מלך דמשק ודודה של ארמיד, מגיע עם מלוויו על מנת להצטרף לחוגגים. בגילו המבוגר הוא חש כי חייו מתקרבים לקיצם, וימות מרוצה אם ארמיד תבחר בעל, על מנת להבטיח את המשך שושלת המלוכה. כאשר הידראו מייעץ להתענג על אהבת בעל ראוי ומסור, ארמיד עונה בתקיפות כי רק גבר אמיץ יוכל לגרום לה לוותר על החופש שלה עבורו. רק מי שיוכל להביס את רנו, אם קיים גבר כזה, ראוי לאהבתה. חגיגות ניצחונה של ארמיד מתחילות עם ריקודים ושירים, אך מופרעות במהירה בהגעתו של ארונט, חייל בצבא דמשק. השבויים הנוצרים שליווה שוחררו על ידי אביר יחיד, רנו. המומים מהאירועים, ארמיד, הידראו ובני לוויתם נשבעים לנקום.

מערכה שנייה
רנו נמצא בחברת ארטמידור, אחד מהאבירים הנוצרים שזה עתה שוחרר. רנו, שהוגלה על ידי מנהיג הצלבנים גודפרי, לא יכול לשוב יחד עם ארטמידור למחנה הצלבנים. ארטמידור מזהיר אותו מארמיד, אך רנו משיב כי הוא אוהב את החופש יותר מדי על מנת להיכנע לאהבה.
ארמיד והידראו, לאחר שקראו לעזרתם של רוחות הגיהנום, מתכוננים למארב לרנו. ארמיד תובעת נקמה אך ורק בתנאי שהיא זו שתהרוג את רנו במו ידיה. הם זזים הצידה, בעוד רנו, שנמשך ליופיו של המקום, מופיע שנית, ותחת השפעת שלוות המקום ורחש הנהר, שוכב לישון בצלם הקריר של העצים. יצורים קסומים מופיעים ושרים שיר הלל לאהבה ומזמינים את רנו הישן להינות מעינוגי הנעורים. ברגע שיצורי היער נעלמים, ארמיד יוצאת ממחבואה. היא ניגשת אל האביר הישן עם פגיון בידה, אך כשהיא עומדת להנחית את המכה היא לפתע מתעשתת. היא אינה מסוגלת להמשיך, ומנוצחת על ידי מה שהיא מאמינה שהוא רחמים, מחליטה להציל את חייו ולהעניש אותו על ידי כך שתגרום לו לחוות את כאב האהבה. בכעסה על כישלון נסיון הנקמה שלה וכשהיא מתביישת בעצמה ובחולשתה, ארמיד מורה לשדים להוביל אותה ואת רנו הרחק משם.

מערכה שלישית
ארמיד שקועה בייאוש. לא רק שרנו השנוא עליה התחמק מנקמתה, אלא שהוא גם כבש את ליבה. פניס וסידוני מגיעות לעודד אותה ומבטיחות לה כי רנו אוהב אותה. ארמיד עונה להם כי אפילו אם זהו המצב, אהבתו שונה משלה. רנו מאוהב בה רק משום שהיא כישפה אותו, בעוד שרק מראהו של האביר הישן, גרם לה להתאהב בו. על מנת להשיב אל ליבה את החופש, המכשפה מחליטה לקרוא לכוחות השנאה החבויים בה. השנאה עולה ממעמקי הגיהנום עם בני לוויה, אך לפני שהם משלימים את גירוש האהבה ממנה, המכשפה מפריעה לטקס, ומבקשת מהשנאה לא להמשיך. כרצונך, עונה לה השנאה ברוגז, אך החלטה זו תעלה לה ביוקר: האהבה תביא עליה סבל, כי רנו עומד לזכות בתהילה.

מערכה רביעית
אובלד והאביר הדני, שני חיילים אצילים בצבא הצלבנים, נשלחו על ידי גודפרי לחפש את רנו. הם נושאים עימם חפצים שמכשפה נתנה להם: שרביט מוזהב ומגן על מנת שיוכלו לבטל כשפים שיתקלו בהם בדרכם. כאשר הכישוף אשר יוצר את המפלצות המזוויעות שחוסמות את דרכם מתבטל, המדבר הופך לאיזור כפרי נעים. האביר הדני ואובלד מוזמנים, כל אחד בתורו, להתרווח במקום בו שולטים האהבה והשמחה, בידיהם של שני שדונים, הלובשים את צורתם של לוסינד ומליס, אהובותיהם של שני החיילים. פעמיים, כאשר אחד מהם על סף כניעה לפיתוי האהבה, השני מבטל את הכישוף. כששני החזיונות האחרונים נגוזים, דבר אינו חוסם יותר את דרכם של החיילים לארמון בו מחזיקה ארמיד את רנו בשבי. 

מערכה חמישית
ארמיד קצרת רוח. היא מוטרדת מתחושת אסון מתקרב, ומפחדת כי רדיפת התהילה, אליה היה רנו מסור, עלולה לקחת אותו ממנה יום אחד. מסיבה זו  היא מחליטה להיוועץ ברוחות הגיהנום. רנו מנסה להרגיע אותה, אך ללא הועיל, ולאחר דואט מלא תשוקה, בו הם נשבעים לאהוב זה את זו לעולמי עד, ארמיד יוצאת, ומותירה את אהובה בחברתם של האוהבים המאושרים המאכלסים את הארמון, והמבדרים אותו בשירים על תענוגות האהבה והמקום הקסום שהם נמצאים בו. כשהם יוצאים, אובלד והאביר הדני פורצים פנימה, ומשחררים את רנו מהכישוף. שלושת הגברים מתכוננים לצאת, כשארמיד נכנסת ובייאושה היא מתחננת בפני רנו שלא יעזוב, ולבסוף מבקשת רשות ללכת עמו, אם לא כאהובתו, כשבויה שלו. בקשותיה הן לשווא, משום שזוהי התהילה שקוראת לו וכשהיא מבינה שהכל נהרס, ארמיד מקללת את האביר ומתעלפת. אבלה של ארמיד מרגש את רנו, אך שני חבריו מובילים אותו משם. לבדה, ארמיד מתעוררת, מתחרטת על חולשתה ומשתוללת בזעם. כשהיא נחושה להשיג נקמה, היא פונה לשדים אותם כבר עוררה בעבר, הם הורסים את הארמון המכושף, וקוברים בתוכו את אהבתה לעדי עד. 

עבור לתוכן העמוד