בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  אמנים

  ארליך דני

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  ארליך דני

  אמן רבגוני- במאי, כותב, שחקן, מוסיקאי, מעצב  וצייר. בוגר בהצטיינות של המדרשה לאמנות ברמת השרון. עסק בעיצוב, עיצוב בובות, כתיבה ומשחק בטלוויזיה. בשנים האחרונות מתמקד בבימוי תיאטרון מוסיקלי ואופרות, באופרה הישראלית ביים את בסטין ובסטיינה (מוצרט) וההפקות הקהילתיות הספר מסוויליה (רוסיני), שיקוי האהבה (דוניצטי)  וכן את האופרות חילול הקסם במסגרת 'אופרה אחרת'. בראשית בצלילים, רם הנרדם וזמן שאול- שלושתן של משה זורמן , והיובל של אביו, אבל ארליך, האחרונה במסגרת הביאנאלה למוסיקה מודרנית. מופיע ומביים עם מיטב התזמורות בארץ.

  באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים ביים את נישואי פיגארו (מוצרט) והעטלף (ר. שטראוס) בבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב ביים את דידו ואינאס (פרסל)  והנער והקסמים (ראוול) שם גם מלמד את כיתת האופרה וכן שעורי משחק לזמרים. כמו כן ביים את אורפאוס פסיון בפסטיבל האביב ראשל"צ, את האימפרסריו (מוצרט) עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, את סרווה פאדרונה של פרגולזי, עם תזמורת הבמה. ביים וכתב הצגת ילדים 'נסיך-תרנגול' עם תיאטרון החרשים-עיוורים 'נא לגעת'.

  מייסד אופרה קאמרה במסגרתה ביים בכורה עולמית של האופרות הזמרת הקרחת (שרון-יונסקו), מי (קיקי קרן-הוס), זו השנייה במסגרת פסטיבל קונטמפו ואת האופרות הרמאי (מנחם אבידום ואפרים קישון) ואת פונדק הרוחות (משה זורמן ונתן אלתרמן) שתי האחרונות במסגרת חג המוסיקה הישראלית 2009-2010 יחד עם סימפונייטה באר שבע. ביים את המדיום של מנוטי, במסגרת סדנת האופרה הבינל"א, IVAI 2011.

  זכה בפרסים ומלגות ביניהם: פרס המוסיקה להצגה כל אדם בפסטיבל עכו ופרס להצגה קין הענק בפסטיבל הצגות הילדים בחיפה. ומלגות מקרן תרבות אמריקה-ישראל.

  עבור לתוכן העמוד