בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
    בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה

    האופרה הישראלית

    עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

    האופרה הישראלית

    מיום הקמתה שמה לה האופרה כמטרה לעצב את עצמה כאופרה ישראלית. אבל איך עושים זאת? מה הופך את האופרה הישראלית לישראלית, או במילים אחרות, לאופרה שהיא שלנו? התשובה שאנחנו מצאנו היא שימת דגש על טיפוח אמנים ישראלים, סולנים ישראלים והזמנת וביצוע יצירות ישראליות.
    על כל אלה אנו שוקדים ללא ליאות הן באמצעות הסדנאות והסטודיו לאמנים צעירים, הן באמצעות קידום וטיפוח אמני אופרה צעירים שהחלו דרכם אתנו ומאז פרצו לעולם והן באמצעות ביצוע הפקות ישראליות.

    אמני אופרה ישראלים
    מנצחי, במאי, מעצבי וזמרי אופרה ישראלים רבים עובדים דרך קבע עם האופרה הישראלית ולא מעטים מהם החלו, בעקבות עבודתם באופרה הישראלית, להופיע עם בתי אופרה חשובים בעולם כולו. מנצחים כמו אשר פיש, דן אטינגר, רני קלדרון ועומר מ. ולבר. במאים כמו עמרי ניצן, מעצבים כמו בוקי שיף, רוני תורן, פליס רוס ועוד רבים עובדים באופן קבוע בבתי אופרה בחו"ל וזוכים להצלחה רבה. ותקצר היריעה מלציין את שמות כל זמרי האופרה הישראלים המופיעים דרך קבע בהצלחה רבה בבתי אופרה ברחבי העולם כמו למשל גבי שדה, הדר הלוי, שרון רוסטורף-זמיר, לריסה טטוייב, אנה סקיבינסקי ועוד רבים, שהחלו את צעדיהם הראשונים באופרה הישראלית וכמובן ממשיכים להופיע על במת האופרה שלנו דרך קבע. לצדם מופיעים על במת האופרה הישראלית עשרות זמרים ומנצחים ישראלים בתפקידים ראשיים ומשניים גם יחד, המוכיחים, רובם ככולם, כי האופרה הישראלית ועולם האופרה בארץ התברכו באמנים מהמדרגה הראשונה. 

    דור העתיד
    על מנת לטפח את דור העתיד של אמני האופרה הישראלית הקימה האופרה הישראלית את האופרה סטודיו, תכנית לטיפוח זמרי אופרה ישראלים צעירים. מאז הקמת הסטודיו השתתפו בתוכנית זמרי אופרה רבים. כל הזמרים הללו, ביניהם אירה ברטמן, סבטלנה סנדלר, הילה בג'יו, אנסטסיה קלוואן ועוד, הופיעו במהלך השנים בהפקות השונות של האופרה הישראלית, הן בתפקידים ראשיים והן בתפקידים משניים.

    אופרות ישראליות
    מאז ייסודה ביצעה האופרה הישראלית מספר הפקות של אופרות ישראליות שהוזמנו במיוחד על ידה. על במת האופרה במשכן לאמנויות הבמה הועלו יוסף מאת יוסף טל וישראל אלירז, אלפא ואומגה מאת גיל שוחט לליברית מאת דורי מנור ואנה הרמן, וההפקה שהוזמנה לשנת ה-20 של האופרה, מסע אל תום האלף מאת יוסף ברדנשווילי וא.ב. יהושע. בנוסף לכך העלתה האופרה הישראלית את המסע לפוליפוניה מאת ריצ'רד פרבר ואת הבן יקיר לי מאת חיים פרמונט ותלמה אליגון, הילד חולם מאת גיל שוחט עפ"י המחזה של חנוך לוין, האדונית והרוכל מאת חיים פרמונט לליברית של צוריה להב לפי סיפורו של שי עגנון ושיץ מאת חנוך לוין בביצוע אופראי שכתב יוני רכטר לפי הליברית של מולי מלצר. גם בעתיד תמשיך האופרה הישראלית להזמין יצירות אופרה חדשות ממלחיני אופרה ישראלים ולהעלות הפקות אלו על הבמה הראשית של האופרה ועל במות נוספות ברחבי הארץ.

    בר ניווט לשוניות
    הנהלת האופרה

     

      צח גרניט, מנכ"ל

      דן אטינגר , מנהל מוסיקלי

      דניאל אורן , רב מנצחים

     

     

     

    מנהלים כלליים
    אורי עופר 1985-1995
    חנה מוניץ 1995-2016

      מנהלים מוסיקליים
    יואב תלמי 1995-1988
    גארי ברתיני 1988-2005
    אשר פיש 2005-2008
    דיוויד שטרן 2008-2014

    דניאל אורן 2014-2017 

     

     


     

     

     

     

     

     

    צוות הבית של האופרה הישראלית

    מנכ"ל צח גרניט

    משנה למנכ"ל אורלי שמיר רו"ח
    מתאם אמנותי מיכאל אייזנשטדט
    מתאמת פעילות אמנותית שירית לי וייס
    ראש צוות מוסיקלי ומנצח מקהלה איתן שמייסר
    מנהל מיתר אופרה סטודיו דוד זבה
    מתאמת מקהלה אפרת גולדמן
    פסנתרנים אלכסנדר איבנוב | לנה גרשוני
    פסנתרני מקהלה אסיה לוקשין | דניאל צ'רבינסקי
    ספרן מוסיקלי איליה יוסיפוב
    חינוך ותיאום סטודיו שרה סטויאנוב-כהן
    אחראית תחום חינוך לימור אילן
    מזכירת הצוות האמנותי שמרת בן ניסים
    מנהל משאבי אנוש ומנהל אריק ברנד
    מנהל תפעול ראשי אורי הרטמן
    חשבת טניה כץ, רו”ח
    מנהלת חשבונות עופרה יאגר
    חשבת שכר שרית קופלביץ’
    עוזר אדמיניסטרטיבי בלשכת מנכ"ל בן פלוטקין
    מזכירת מנכ”ל פרומה לאופר
    מנהלת שיווק ומכירות ריבה שמע-אטיאס
    מנהלת מנויים יונית קורנפלד
    ניהול מכירות מרגלית בוכריץ | חיה שמעיה
    מנהלת חשבונות לילך מזרחי
    אחראית מוקד טלמרקטינג ונציגי שרות נגה קלינגר
    שירות לקוחות - אחראיות משמרת סיגלית פרנקו | אפרת הרמלין-משיח
    נציגי שירות לקוחות דנה ארנון | עומרי ברזלאי | מיקי גוטמן | חן גרוסמן | רותי לוי | ילנה לסקו | ניצה סטוקליסקי | מעיין פרנקו | יואב סיב | טמיר דדון | מעיין פרי
    מנהלת פרסום שירלי אושיה
    מנהלת יחסי ציבור יונת בורמיל
    רכז שיווק דיגיטל ועורך וידאו  אהד דן

    צלם וידאו נתי מליחי
    מנהל מערכות מידע ותקשורת מוטי לוי
    אגודת הידידים ציפי גנה | מיכל שובל
    גיוס משאבים שירה רז | אירית סיניבר
    מנהלת הפקות יוליה פבזנר
    מתאמת אדמיניסטרטיבית אירית כהן
    מפיקת סדרות מחול ומוסיקה דפנה צומן ויינברג
    מתאמת לוחות זמנים הדס שפירא
    מנהלת אירועים שרון פלד קלרפלד
    מפיק פרויקטים מיוחדים ומתאם ניצבים ורקדנים ארז לוטן
    עוזרת הפקה דניאל הרשקוביץ
    אחראי הסעות דרור הלר
    ראש מחלקת ניהול הצגה קרן פידל
    עוזר במאי בכיר גדי שכטר
    מנהלת הצגה בכירה עדי פולק
    משנה למנהלת הצגה בכירה אביגיל סנדלר
    מנהלי הצגה אביב זלישנסקי | רייצ'ל דאן
    מתפעלי אביזרים נעמי שליו
    מנהל המחלקה הטכנית גילי בר
    מנהל ייצור יונתן קנר
    מנהל מחלקת תאורה וידאו וקול אייל לוי-שרון
    מזכיר המחלקה הטכנית איגור לנדו
    ראשי צוות במה עופר אמויאל | עודד גנור | סמי סדס
    טכנאי במה עודד קורש | פייר קורן | פיפמדיני קונה | יניב קלעי | אולג גוסצ'נקו | גלעד בונו | לאוניד דוברובורסקי | אילן סוויסה | תמיר קורש | טופיק בולוס | רוני באדני | תומר רייבי
    ראש צוות צוגים חן שובל
    מתפעלי צוגים צחי קופמן | ירון פידל
    אחראי מחסן תפאורות ואביזרי במה גיורא שקד
    תחזוקן במה ויטלי סרגייב
    מחסנאי - קניין אמיר אדיבי | ולדימיר טפליצקי
    חשמלאי גדעון דנגור
    ראשי צוות תאורה בנצי מנור | שגיא פולישוק
    מתכנת מחשב תאורה בכיר שרון מזור
    מתכנתי מחשב תאורה מרקו בלוני | איתי פרלמן נסיך
    טכנאי תאורה סשה אוליצקי | אייל וייסלברג | סילבא מורו | יואב מנצוריאן | מרק סורסקי | נטע קורן | שמואל אטיאס
    ראש צוות קול נתן אשכנזי
    טכנאי קול ארקדי בוגדנוביץ' | משה ברנטי | אייל שאבו
    מנהלת מתפרה איריס רטינסקי
    אסיסטנטית בכירה יפעת אלקיים
    אסיסטנט מתפרה אירנה גלוזמן | מאיה לוי
    תופרות יוליה קפיטנוב | רימה חזין | רינה ברזני | אלה גורדצקי | יהודית בן יהודה | אולגה פרגמן | בנימין אפשטיין | מיכאל צאבאן
    מנהלת מחסן תלבושות אובי בוסי
    ראש מח’ תפעול תלבושות גליה ליכטמן
    צוות תפעול תלבושות חני מעודד | נגה קמחי | רחלי ליאון | ג'ודי ליטני | רעיה קוסין | יערה רוזנברג | רוני ויינשטיין | ענבל מאיר | רוני בן סידון | רוני גונן בן נון | יוני סבהט
    מנהלת מחלקת אביזרים וחזות תפאורה דפנה שנהב
    אחראית ייצור אביזרים לורי כהן
    ייצור אביזרים ולריה גלוזמן | מנדי מועלם
    ראש מח' איפור ומעצבת איפור ענת ברמן ירון
    סגנית ראש מח' איפור ומאפרת ראשית נורית אוריון
    אסיסטנטית ומאפרת סולנים בכירה דנה נינה ראובן
    איפור סולנים תמי חי | אביבה טננבאום
    ראש מח' פאות ומעצבת פאות ושיער לריסה חייט
    עוזרות ייצור ועיצוב פאות וספריות ילנה דליז'נס | יוליה קרסנוברודסקי
    מנהל אכסדרה רן סוקר
    אחראי מכירת תכניות רותם רייך
    אב הבית קובי כהן
    כניסת אמנים דוד פינקר | מיכאלה פרסין | לאוניד לגוטין
    צלם הבית יוסי צבקר

    מועצת האופרה

    יו”ר המועצה רון חולדאי
    יו”ר ההנהלה דן גילרמן

    יו"ר אגודת הידידים עליזה יפו

     

    צבי אבני
    רמי אונגר
    יהודה בן אסאייג
    שבתאי בן-ארויו
    רויטל בן-אשר פרץ*
    שמעון בר-צליל
    מיכה גיגר
    דן גילרמן
    אורלי ג'רבי*
    מירון דרוקר
    גדעון המבורגר
    דרורית ורטהיים*
     יוסי זרניצקי
    הרצל חבס
    שמואל חפץ
    לאה יודקובסקי
    עליזה יפו*
    פרופ’ נילי כהן
    דפנה כהן-מינץ
    פרופ’ דוד ליבאי*
    אלכס לנדסברג*
    אלי מור
    מתי מורגנשטרן
    אהרן מלצר
    מתן מרידור*
    ליאורה ניר*
    ניב סבר
    טובה סגול
    יצחק סוארי*
    אלכס סחרוב
    שרה סלע*
    רחל סמרי
    פרופ’ יהודה סקורניק
    עוזי עילם
    תומר עמיר
    רדא ענבוסי*
    דורית ענבר 
    אהובה פיינמסר
    יעקב פרנקל*
    יצחק קאול
    רן קידר
    יוסי קיוסו
    פרופ’ איתמר רבינוביץ’
    פרופ’ אמנון רובינשטיין
    יוני רכטר*
    עמי שגיא
    משה שחל
    גדעון שמיר
    פרופ’ עמוס שפירא 


    *חברי ההנהלה

    סוף בר ניווט לשוניות
    עבור לתוכן העמוד