בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
באופרה הישראלית חשבו על פורמט מיוחד להעלאה של אופרות שיותאמו להנחיות משרד הבריאות בעידן הריחוק החברתי הנדרש כדי לשמור על בריאותינו. הצמצום הנדרש במספר הצופים מעניק הזדמנות מיוחדת לייצר סוג שונה לחלוטין של חווית צפייה. גודלה האדיר של במת האופרה מאפשר להקים עליה אולם תיאטרון המיועד ל-200 צופים (תוך שמירה על מרחק בין כל זוג) שיישבו בצורת ח' מסביב לזירת ההתרחשות המוסיקלית והתיאטרונית. בדרך זאת נוצרת חווית צפייה אינטימית ושונה לחלוטין מזו המוכרת לנו ממופעי האופרה העולים בימי שגרה.
בר ניווט לשוניות
משתתפים

מנצח

איתן שמייסר
במאי עידו ריקלין
מעצב תלבושות אורן דר
מעצבת תאורה עדי שימרוני
מעצב תנועה  יפתח מזרחי
יועצת עיצוב עינת סנדרוביץ'
   
סולנים:  
אדינה הילה בג'יו
נמורינו אנתוני ווב
בלקורה עודד רייך
דולקמרה  פניני לאון גרובנר
ג'אנטה טל ברגמן
אנסמבל תום בן ישי
  שירה כהן
תום כהן
  תמרה נבות
  מוטי סטפק
  דורון פלורנטין
 
ליברית: פליצ'ה רומאני
 

השירה באיטלקית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

משך המופע: שעה ו-45 דקות ללא הפסקה

 

הפקה חדשה של האופרה הישראלית

עלילה

מערכה ראשונה
קבוצת איכרים נחה ומעט רחוק יותר יושבת אדינה הקפריזית שכדרכה קוראת בספר. נמורינו, אחד האיכרים, בחור ביישן ופשוט, מתבונן בה בערגה ושואל את עצמו כיצד יוכל לגרום לה להתאהב בו. לפתע פורצת אדינה בצחוק ומספרת לכל הכפריים את האגדה על שיקוי האהבה הפלאי אשר עזר לטריסטן לכבוש את לבה של איזולדה. חיילים מגיעים לכפר ובראשם בלקורה, סמל מלא גאווה וביטחון עצמי בגבריותו, ומיד הוא מציע לאדינה להתחתן איתו. נמורינו ההמום נאלץ להתוודות בפני אדינה על אהבתו כלפיה אך זו דוחה אותו בהסבירה שבאופייה היא אינה מסוגלת להשיב אהבה.


הכפר כולו אחוז התרגשות עם בואו של ד"ר דולקמרה, סוחר נוסע המוכר שיקויים שונים שיכולים לרפא כל בעיה. לבקשתו של נמורינו מכין לו דולקמרה שיקוי אהבה, כשהוא מציין כי השיקוי, שנמורינו אינו יודע שהוא אך ורק יין בורדו זול, פועל רק אחרי 24 שעות (פרק זמן ארוך דיו עבור דולקמרה להסתלק מהכפר). אחרי שנמורינו שותה את השיקוי הוא נעשה עליז ומאמין, בתמימותו, שמחר אדינה תשיב לו אהבה. אדינה מופתעת מן השינוי המהיר שחל בנמורינו, ומתוך רצון להתגרות בו מסכימה להתחתן עם בלקורה בעוד שישה ימים. אבל בלקורה מקבל באופן מפתיע פקודה לעזוב את הכפר מיידית ואדינה מחליטה להינשא לו בו במקום. ייאושו של נמורינו אינו יודע גבול.

 

מערכה שנייה
כל בני הכפר מגיעים למסיבת הנישואים של אדינה ובלקורה, פרט לנמורינו. אדינה, אשר נקמתה לא תהיה שלמה ללא נוכחותו של נמורינו, דוחה את חתימת הסכם הנישואים עד שזה יופיע. נמורינו מחפש את ד"ר דולקמרה ומתחנן בפניו שייתן לו שיקוי נוסף. דולקמרה אומנם מציע שיקוי נוסף אשר אולי יוכל לעזור, אבל נמורינו נותר חסר פרוטה. וכך, בשיא ייאושו ובכדי להשיג את הכסף הדרוש, מתגייס נמורינו לצבא. בלקורה מציע לנמורינו את מענק הגיוס בשמחה רבה: זו הזדמנות להיפטר ממתחרהו המגוחך והמטריד.

בקרב בנות הכפר פשטה השמועה שדודו העשיר של נמורינו נפטר והוריש לו את כל רכושו. הן מתחילות לחזר אחרי נמורינו, שהופך מתימהוני נלעג לרווק מבוקש, אך הוא מפרש את חיזורי הבנות כתוצאה מפעולתו המוצלחת של השיקוי. אדינה מופתעת מאוד כאשר דולקמרה מספר לה על התגייסותו של נמורינו לצבא ומבינה כי אהבתו של נמורינו אליה כנה ורבת עוצמה. באותו רגע היא גם מתוודעת לאהבתה שלה את נמורינו. אדינה פודה את צו הגיוס של נמורינו מבלקורה ומגישה לו אותו תוך שהיא מתוודה באוזניו על אהבתה כלפיו. לאחר כל המכשלות וההתגרויות מתפייסים נמורינו ואדינה. בלקורה פונה לכפר אחר לחפש נערה חדשה ואילו נמורינו ואדינה ממהרים לחופה.

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד