סדרת הבארוק
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  המלך הרועה

  יום 
  תאריך 
  שעה
  בר ניווט לשוניות
  על המופע

  המלך הרועה

  וולפגנג אמדאוס מוצרט

  אופרה בביצוע קונצרטי 

   

  המתח העז בין אהבת גבר לאישה לבין נאמנותו של שליט לממלכתו עומד במרכז יצירת הנעורים של מוצרט - ארבעה אוהבים הבוחנים ללא הרף את סערות הרגש שלהם ואת כוחה של האהבה. 

   

  מנצח: אבנר בירון

  במאית: שירית לי וייס

   

  בין הסולנים:

  אמינטה: דניאלה סקורקה

  אליסה: יעל לויטה 

  אג'נורה: איתן דרורי

   

  השירה באיטלקית | כתוביות תרגום בעברית ובאנגלית

  הרצאה מקדימה לפני המופע תחל שעה לפני

  עלילה

  מערכה ראשונה

  אליסה, הנערה הרועה, מאוהבת ברועה הצעיר אמינטה והיא מבטיחה לו כי המלחמה בין אלכסנדר, מלך מוקדון, ויריבו סטראטונה, השליט העריץ של צידון, לא תשפיע על אהבתם בשום אופן. לאחר שאלכסנדר הביס בקרב את סטראטונה הוא יוצא לחפש אחר יורש העצר האמיתי של צידון כשהוא מאמין שאמינטה הוא הנסיך שהכתר אמור להיות שלו. אלכסנדר מגיע כשהוא מחופש אל אמינטה ומזמין אותו להצטרף אליו אל המלך, אך אמינטה מסרב ומסביר שהוא רוצה להישאר רועה. אג'נורה, אריסטוקרט מצידון, מבטיח לתמירי, בתו של סטראטונה, שהוא עדיין אוהב אותה. אליסה מקבלת רשות מאביה להינשא לאמינטה והוא מגלה לה עתה כי הוא בעצם יורש העצר האמיתי של צידון ומבטיח לחזור אליה לאחר שיזכה בכתר המגיע לו. אלכסנדר מנסה לשכנע את אמינטה שמעמדו החדש דורש כי יינשא לתמירי, אך אמינטה מסרב.

   

  מערכה שנייה

  אג'נורה מונע מאליסה לראות את אמינטה ובו זמנית מנסה לשכנע את אמינטה שיפסיק לרצות לפגוש את אמינטה. אלסנדרו מבקש מאמינטה להתלבש כמלך ולצאת לפגוש את נתיניו העתידיים ודורש ממנו להינשא לתמירי. תמירי אינה מעוניינת להינשא לאמינטה בעוד אג'נורה, שנאלץ לבשר על הנישואים הממלכתיים לאליסה, גם הוא אינו מאושר מהמצב החדש שנוצר. תמירי מגלה לאלכסנדר שהיא ואג'נורה מאוהבים וגם תמירי וגם אליסה מתחננות בפני אלכסנדר להקשיב לרחשי ליבן. אלכסנדר מבין כי שני זוגות האוהבים צריכים להתאחד ומסכים לכך. אמינטה מוכתר כמלך צידון ונושא את אליסה אהובתו לאישה. תמירי ואג'נורה נישאים אף הם. סוף טוב הכל טוב.

  סוף בר ניווט לשוניות

  בחר נושאים להדפסה

  על המופע
  עלילה
  עבור לתוכן העמוד