מבזק אופרה מהעולם

את המבזק העולמי של השבוע נתחיל במשהו שמתאים במיוחד לימים שאחרי החגים ולסוף שבוע – קפה. בכתבה מהשבוע באתר "ספראדג'" מסופר על אופרה שיוהאן סבסטיאן באך כתב לפני 300 שנה. האופרה, שנכתבה ב-1735, היא על צעירה ששמה אריה שאוהבת קפה על אף התנגדותו של אביה. קראו (רצוי עם איזה ספל אספרסו בצד):
http://sprudge.com/bach-wrote-coffee-opera-110508.html
וכך זה נשמע:
https://www.youtube.com/watch?v=gzX2LBfVcUg
רות ביידר גינסבורג, שופטת בית המשפט העליון של ארצות הברית, ששמה עלה בעימות האחרון בין הילארי קלינטון לדונלד טראמפ, מופיעה כאן בהקשר שונה לגמרי. השופטת, הידועה בחיבה העזה שלה לאופרה, תופיע באחת, על הבמה. ב-12 בנובמבר היא תשתתף בהפקה La fille du régiment של דוניצטי בוושינגטון. אם תהיתם, היא לא תשיר.
וסתם עוד איזה פרט שחשוב לנו להזכיר, אצלנו בעונה המוקדשת למולדת האופרה, נעלה את לוצ'יה די למרמור של דוניצטי.
http://mashable.com/…/…/24/ruth-bader-ginsburg-opera-debut/
זוכרים שסיפרנו לכם באחד המבזקים הקודמים על האופרה השקטה שעתידים להעלות בסידני? אז בכתבה הבאה (ממנה לקוחה התמונה) מעצב הקול, טוני דייוויד קריי, מדבר על החששות שלו, ובראשם שהאנשים לא יאהבו את האוזניות.
http://www.dailytelegraph.com.au/…/996b085102769f237a71fbb0
בעיתון "אייריש טיימס" מתנהלת בימים אלה התכתבות על האופרה, תחת הכותרת "לאן נעלמו קהלי האופרה?". חשבנו שזה יכול לעניין אתכם.
http://www.irishtimes.com/…/opera-where-have-all-the-audien
הנה רעיון שאולי יכול לעזור לאירים, בכתבה הבאה ב"וול סטריט ג'ורנל", מסופר על אופרה מפחידה לרגל האלווין, המתרחש בסופ"ש הזה, שנועדה למשוך קהלים חדשים.
http://www.wsj.com/…/opera-in-new-york-gets-spooky-14775304
בברכת חג האלווין שמח, וסופ"ש מוסיקלי ניפרד

בחר נושאים להדפסה

מבזק אופרה מהעולם
עבור לתוכן העמוד