עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מבזק אופרה מהעולם

בר ניווט לשוניות
מבזק אופרה מהעולם
הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות ואלוהים פועל בדרכים מסתוריות. שתי אמרות השפר האלה נפגשו והתערבלו זה בזה במקרה הבא, שפותח את המבזק העולמי בענייני אופרה השבוע. לפני שנים ספורות אשה ספרדייה, בשנות השמונים לחייה, ניסתה לשפץ במו ידיה ציור קיר של ישו בכנסייה המקומית בעיירה שלה, בורחה. הציור, כדרכם של ציורים בני מאה שנה, החל להתקלף, והיא החליטה לשפצו. התוצאה היתה מגוחכת (ראו תמונה). מציור אלגנטי וריאליסטי הוא נהפך למשהו שנראה כמו ציור ילדים.
המקרה נהפך לבדיחת אינטרנט ויראלית והאשה למוקד ללעג. אלא שאז קרה דבר מוזר – העיירה שבה מוצבת הכנסייה נהפכה למוקד עלייה לרגל לתיירים, שבאו לראות במו עיניהם את הציור המתוקן, ואף הוקם לו מוזיאון. הציירת המושפלת נהפכה לכוכבת, הכומר שהתנער ממנה הוגלה אל מחוץ לעיירה, ובורחה החלה לשגשג כלכלית. חומרים טובים לאופרה? אכן כן. בשבת הפרמיירה העולמית של האופרה על המקרה, של שני אמריקאים שכתבו אותה אנדרו פלאק ופול פאולר, ושמה "המקרה של אקה הומו", כשם היצירה. עוד פרטים בלינק:
http://www.telegraph.co.uk/…/catastrophic-ecce-homo-fresco…/
בבוסטון הוכרז השבוע על "40 ימים של אופרה". לרגל יום הולדתו ה-40 של בית האופרה הבוסטון ליריק החליטו לחגוג באירועים רבים, שהכניסה אליהם חינם אין כסף או במחיר נמוך, והם מיועדים לכל הגילאים ולכל סוגי חובבי האופרה, גם כאלה שזו להם החוויה הראשונה.
http://slippedisc.com/…/…/boston-declares-40-days-of-opera/
בית האופרה בסידני וגם להקת הבלט של העיר יצאו במחאה נגד ממשלת אוסטרליה על כך שאינה מתכוונת לפצות אותם כספית על הפגיעה בהכנסותיהם בזמן השיפוצים של אולם ג'ואן סאתרלנד, שיפוצים שצפויים להימשך כל החורף. "סגירת האולם בעונת החורף פירושה הפסדים רבים לבית האופרה", אמר המנהל האמנותי לנדון טרצ'יני. וזה לא הכל. קראו נא בהמשך:
http://www.smh.com.au/…/opera-australia-and-australian-ball
בית אופרה ששיפוציו, למעשה בנייתו, כבר הסתיימו, הוא זה בדובאי. קבלו הצצה ראשונה לחלל הפנימי שלו:
http://www.thenational.ae/…/first-look-inside-dubai-opera-a
ובברכת סופ"ש מוסיקלי ניפרד
סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

מבזק אופרה מהעולם
עבור לתוכן העמוד