עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מבזק אופרה מהעולם!

החלטנו לקחת סיכון במבזק העולמי של השבוע ולהתחיל אותו עם נושא הופך קרביים. בלינק המצורף מנסים לברר האם האופרה החדשה של דייוויד לאנג היא הכי רוויית דם שיש. "אין ספק שבמות האופרה ראו כבר את ליטרת הדם והבשר שלהן לאורך השנים, בין שמדובר בסצינה מדממת ב'לוצ'יה די למרמור' של דוניצטי, הידיים המסרבות להתנקות מכתמי הדם של ליידי מקבת (את זה ראו על במות האופרה הישראלית ממש החודש בהפקה שלנו ל"מקבת", אגב), הטיפות הארגמניות המבשרות את מותה של מימי בסוף 'לה בוהם', או אפילו הגופות הנערמות מחוץ לארמון ב'טורנדוט'", כך נכתב במאמר ב"גרדיאן", שכותרתו "האם 'אנטומי'ס תיאטר' היא האופרה המדממת ביותר שנראתה אי פעם?". "אבל יש דם ויש דם. ואת זה מבהיר היטב דייוויד לאנג עם האופרטה החדשה שלו שעולה בלוס אנג'לס כעת". אופרטה זו מתארת בין השאר את הוצאתה להורג של רוצחת במאה ה-17 באנגליה. ביתורה הפומבי נעשה כדי להוציא את האברים השליליים שגרמו לה לפשוע מגופה. בכל זמן הביתור, מול קהל שקנה כרטיסים כדי לראות את הוצאתה להורג, הרוצחת-זמרת ממשיכה לשיר. זו מחויבות אמנותית!

 

 מבזק מהעולם


https://www.theguardian.com/…/anatomy-theater-gory-opera-lo

ועוד משהו שקורה בלוס אנג'לס – גוסטבו דודאמל ניצח לראשונה על התזמורת של האופרה של לוס אנג'לס, בסוף השבוע שעבר בהפקה המרהיבה של "לה בוהם" (ראו תמונה, וקראו נא לינק).
http://www.laweekly.com/…/gustavo-dudamel-conducted-the-la-…

לא רחוק מלוס אנג'לס, צפונה ממנה בחוף המערבי של ארצות הברית, האופרה של סן פרנסיסקו הודיעה על הפרמיירה העולמית ל"נערות המערב הזהוב" של ג'ון אדאמס. כל זה יקרה בנובמבר 2017.
http://www.operanews.com/…/Girls_of_the_Golden_West_Sellars

הביקורת ב"ארטסדסק" ל"טריסטן ואיזולדה" של וגנר, הפקה של האופרה הלאומית האנגלית, היא מורכבת. נתחיל בטוב. "טריסטן של סטוארט סקלטון הוא הגילום הטוב ביותר אי פעם לדמות הזאת של וגנר, שראיתי או שמעתי על במה כלשהי", ועל הדברים האחרים שנכתבו על ההפקה הזאת תקראו בעצמכם בלינק המצורף.
http://www.theartsdesk.com/…/tristan-and-isolde-english-nat

האופרה בבלפסט מזמרת את 500 שנות ההיסטוריה בתוך כנסייה. "בקיצור: האופרה של בלפסט", נכתב ב"אייריש טיימס" היא יצירה עכשווית, רעננה וקצת נועזת.
http://www.irishtimes.com/…/opera-in-belfast-a-canter-throu

ובברכת סופ"ש מוסיקלי ניפרד

עבור לתוכן העמוד