האופרה הישראלית - הנהלה

האופרה הישראלית - הנהלה


חנה מוניץ
מנכ"ל האופרה הישראלית

חנה מוניץ נולדה בגרמניה בשנת 1946. היא למדה באוניברסיטת תל-אביב בחוגים לפילוסופיה, תיאטרון ומשפטים. את דרכה בעולם האמנות החלה בתיאטרון הלאומי הבימה, בצוותא, בתיאטרון לילדים ולנוער ובבמת השחקנים. בשנת 1970 הצטרפה לתיאטרון הקאמרי בתל-אביב, שם עבדה כמנהלת שיווק, פרסום, יחסי ציבור ופרוייקטים מיוחדים. היא החלה לעבוד באופרה הישראלית עם היווסדה בשנת 1985 ומלאה מספר תפקידים ביניהם סמנכ"ל. בשנת 1995 מונתה למנכ"ל האופרה הישראלית. בשנת 2005 העיתון גלובס ציין את חנה מוניץ כאחת מחמישים הנשים המשפיעות בארץ ובשנת 2006 הוענק לה אות אשת העיר תל-אביב על פועלה ותרומתה לעיר. חנה מוניץ נשואה ואם לשני ילדים.

 

דוד שטרן
מנהל מוסיקלי

דוד שטרן נולד בניו יורק והוא אחד מהמנצחים הצעירים הפורצים בעולם המוסיקה הקלאסית בכלל והאופרה בפרט כיום. הוא מנצח על מוסיקה מתקופת הבארוק וכן על יצירות מהתקופה הקלאסית והמודרנית ומצליח להעניק פרשנות עכשווית, תוססת ומרתקת לכל היצירות עליהן הוא מנצח. דוד שטרן מנצח בקביעות על בתי והפקות אופרה חשובות בכל העולם וכמו כן מנצח על מיטב התזמורת באירופה, ארצות הברית והמזרח הרחוק. הוא שימש כמנהל מוסיקלי של כמה גופים משובים וידוע בשל עבודתו הפורייה עם מוסיקאים צעירים ומוכשרים.


בשנת 2003 דוד שטרן ייסד את להקת אופרה פואוקו בצרפת, אנסמבל שמטרתו לבצע אופרה בכלים אותנטיים ולהציג את היצירות של הבארוק והתקופה הקלאסית באור חדש. עם אופרה פואוקו דוד שטרן הופיע בהצלחה רבה בפסטיבל אמסטרדם, פסטיבל לופטנהזה בלונדון, פסטיבל לוצרן ופסטיבלים בצרפת בהפקת מדאה (כרוביני) ובהפקת האופרה מוצרט וסליירי (רימסקי קורסקוב). הוא הקליט עם אופרה פואוקו שתי אופרות של הנדל, סמלה ויפתח כאשר בכל הפקות אופרה פואוקו מופיעים זמרים צעירים לצד כמה מחשובי זמרי האופרה בימינו. דוד שטרן היה מנהל המוסיקלי של אקדמיית המוסיקה בפסטיבל אקס אן פרובנס היוקרתי בצרפת בין השנים 1997 – 1999 שם ניצח על נהר קרלו (בריטן) בבימויו של הבמאי היפני הנודע יושי אוידה ועל חליל הקסם בבימויו של סטפן בראונשוייג. עם ההפקה של נהר קרלו סייר שטרן באינספור פסטיבלים כולל אלו בווינה, פריס ובריסל ועם ההפקה של חליל הקסם הופיע בלוזאן, רואן, פריס ופסטיבל אדינבורו. דוד שטרן היה גם המנהל המוסיקלי של התזמורת הפילהרמונית של דרום וסטפאליה בזיגן, גרמניה. החל מעונה זו דוד שטרן מכהן כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית ובית האופרה של סט. גאלן, שווייץ.
דוד שטרן ניצח על מספר רב של אופרות ברחבי העולם כולל בבית האופרה של גלימרגלאס בארצות הברית. בין האופרות שניצח עליהן דון ג'ובני (מוצרט), חליל הקסם (מוצרט) באופרה האנגלית הלאומית, מקבת (ורדי) בהונג קונג, יוליוס קיסר (הנדל) בגלימרגלאס ועוד. דוד שטרן כבר הופיע בהצלחה רבה באופרה הישראלית כאן ניצח על החטיפה מן ההרמון (מוצרט) ועל יוליוס קיסר במצרים (הנדל) וכן על בריאת העולם (היידן) במסגרת הסדרה הליטורגית. 
באולם הקונצרטים דוד שטרן ניצח על אינספור תזמורות חשובות ברחבי העולם כולל נגני מוצרט של לונדון, התזמורת הקאמרית של באזל, התזמורת הסימפונית הרוסית החדשה, התזמורת הקאמרית הפילהרמונית הגרמנית בברמן, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, הקאמרטה הישראלית ירושלים,  תזמורת הנדל והיידן בבוסטון, התזמורת הסימפונית החדשה במוסקבה, התזמורת הסימפונית של קטוביץ', התזמורת הקאמרית של לוזאן, תזמורת קנאזאווה בטוקיו, התזמורת הפילהרמונית של ורשה, אקדמיית סט. מרטין בשדות בלונדון, הסינפוניה הצפונית באנגליה, התזמורת הקאמרית השוודית, התזמורת הקאמרית האנגלית, קמרטה זלצבורג, תזמורת גורצניך בקלן, האנסמבל התזמורתי של פריס, תזמורת טיבולי בקופנהגן, תזמורת פריס, תזמורת רשות השידור האיטלקי בטורינו, התזמורת הפילהרמונית הקאמרית בפראג, תזמורת הבי.בי.סי. באנגליה ובוולס ועוד תזמורות רבות.
דוד שטרן הקליט אינספור תקליטורים לחברות שונות שרובם ככולם זכו בפרסים חשובים, כולל יצירות מאת אוטו ניקולאי, אלברט רוסל, ג'ון פילד ועוד.

 

רשימת חברי מועצת האופרה הישראלית  רשימת חברי מועצת האופרה הישראלית
הדפסשלח לחבר